Nike chystá futuristické tenisky, které si zavážete přímo z vašeho smartphonu

Ačkoli to většina z nás jistě ovládá, ne každému se chce neustále ohýbat kvůli tak malichernému důvodu, jako je zavazování tkaniček. Pokud jste navíc k tomu sportovec, pak může rozvázaná tkanička pořádně zkazit den vzhledem k tomu, že během hry často nemáte příležitost se na chvíli zastavit a tkaničky si zavázat. Na to myslela americká firma Nike, která chystá nové tenisky, které si zavážete s pomocí chytrého telefonu. Ve svém krátkém videu nechala vyzkoušet nové boty známé basketbalisty, kteří jsou z novinky unešení.

Na tohle si nepomyslel ani Marty McFly

Novinka navazuje na Nike HyperAdapt 1.0, které byly vůbec prvními samozavazujícími se botami americké společnosti. Ta se při jejich výrobě inspirovala filmem Návrat do budoucnosti, kde hlavní představitel Marty McFly obul právě ikonickou samozavazující obuv. Nike začala v den Martyho návratu dokonce samozavazující boty prodávat, nicméně celá edice byla limitována počtem kusů a především vysokou cenou 720 dolarů (cca 16 000 korun), což je přemrštěná částka i pro ortodoxní fanoušky tenisek.

Chystané boty, které Nike nazývá „budoucností hry“, se naštěstí budou prodávat za významně nižší částku, konkrétně 350 dolarů (cca 7 800 korun). Z videa nezjistíme více než překvapené reakce hráčů NBA. Na design obuvi a případné další vychytávky, které nabídnou, si tak budeme muset ještě chvíli počkat.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku