Domů » Bleskovky » Nike chystá futuristické tenisky, které si zavážete přímo z vašeho smartphonu

Nike chystá futuristické tenisky, které si zavážete přímo z vašeho smartphonu

Ačkoli to většina z nás jistě ovládá, ne každému se chce neustále ohýbat kvůli tak malichernému důvodu, jako je zavazování tkaniček. Pokud jste navíc k tomu sportovec, pak může rozvázaná tkanička pořádně zkazit den vzhledem k tomu, že během hry často nemáte příležitost se na chvíli zastavit a tkaničky si zavázat. Na to myslela americká firma Nike, která chystá nové tenisky, které si zavážete s pomocí chytrého telefonu. Ve svém krátkém videu nechala vyzkoušet nové boty známé basketbalisty, kteří jsou z novinky unešení.

https://twitter.com/Nike/status/1084827493914238977?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1084827493914238977&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.engadget.com%2F2019%2F01%2F14%2Fnike-self-lacing-basketball-shoes-smartphone-app%2F

Na tohle si nepomyslel ani Marty McFly

Novinka navazuje na Nike HyperAdapt 1.0, které byly vůbec prvními samozavazujícími se botami americké společnosti. Ta se při jejich výrobě inspirovala filmem Návrat do budoucnosti, kde hlavní představitel Marty McFly obul právě ikonickou samozavazující obuv. Nike začala v den Martyho návratu dokonce samozavazující boty prodávat, nicméně celá edice byla limitována počtem kusů a především vysokou cenou 720 dolarů (cca 16 000 korun), což je přemrštěná částka i pro ortodoxní fanoušky tenisek.

Chystané boty, které Nike nazývá „budoucností hry“, se naštěstí budou prodávat za významně nižší částku, konkrétně 350 dolarů (cca 7 800 korun). Z videa nezjistíme více než překvapené reakce hráčů NBA. Na design obuvi a případné další vychytávky, které nabídnou, si tak budeme muset ještě chvíli počkat.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

 1. Doc. PhDr. Vítězslav Vaculík CSc

  Já bych docela uvítal tenisky samoobouvací.
  V devadesáti sice rád tenisky nosím, dokonce si je i zavážu. Ale to obouvání je fakt otrava….

  • To je jistě obdivuhodné a přeji Vám hodně zdraví, ale není trochu zbytečné uvádět tituly do diskuze?

   Osobně mi připadají tenisky s BLE jako hodně velká pitomost.

 2. Já teda netuším co se stalo s planetou a lidmi na ní jen mi je jasné že zblbly z reklamy na hlouposti typu někdo vám utře prd*el jako maminka . Pamatuji ještě generaci co mi vyprávěla že lidi chodili bez bot dnes tak chodí jen aktivisti a podivíni co se chtějí odlišit tehdy tak chodili lidé běžně nebyli prachy , Co jsem tím chtěl říci lidé přestaňte kupovat píčo*iny a začněte kupovat věci co 1/ slouží dlouho 2/ nezatěžují vaší peněženku a planetu 3/ prosím místo keců běžte do práce myslím to na střední nižší a vyšší řídící pracovníky . Tady se furt jen plká teoretizuje a Čína maká a mi brzo umřeme na plánování a kecy . Začlo to za Komunistů a dnes to pokračuje mnohonásobně vyšší silo nemakat a žvanit .

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).