Nike Adapt BB představeny: co vše umí boty budoucnosti?

Předevčírem jsme upozornili na chystané představení nové obuvi značky Nike, které mělo způsobit menší revoluci v obouvání, alespoň co se technologií týče. Na tiskové konferenci ukázala americká společnost svůj vlajkový model Nike Adapt BB, které jako první využívají technologii Nike Adapt, která se později rozšíří také do dalších produktů. Nike Adapt BB jsou určeny především pro basketbalisty, kteří novou technologii zavazování bot ocení pravděpodobně nejvíce.

blank

Noha se totiž během hry dokáže zvětšit až o polovinu velikosti, což se špatným obutím může být oříšek. O volbě basketbalu, jakožto nejvhodnějšího startovacího bodu mluví Eric Avar, víceprezident Nike Creative Director of Inovation: „Vybrali jsme basketbal záměrně jako první sport pro uplatnění technologie Nike Adapt kvůli požadavkům, které sportovci na své boty mají.“

blank

Během běžné basketbalové hry se sportovcova noha mění a možnost rychle změnit upevnění tím, že bota povolí, aby umožnila snazší průtok krve, a znovu se utáhla pro lepší výkonnost, je klíčovým prvkem, o kterém se domníváme, že dokáže zlepšit sportovcův pocit ze hry,” dodal Avar.

Co vše umí boty budoucnosti?

Obuv navazuje na dnes již legendární model Nike HyperAdapt 1.0. Hlavní předností je mobilní aplikace FitAdapt, ve které si lze kompletně přizpůsobit sešňerování obuvi, aby vyhovovalo přesně vašim představám, výsledné nastavení si budete moci také brzy uložit pro pozdější použití. Nechybí ani možnost přizpůsobit si barvy LED diod, kterými boty disponují.

blank

Šněrování pod chodidlem je schopno vyvinout sílu až 15 kilogramů. Boty byly testovány na odolnost 30 000 nárazů, 2 900 cyklů šněrování, 40 000 stlačení tlačítka, 5 000 cyklů výkyvu kotníku nebo 480 km běhu. Cena bot je poloviční oproti HyperAdapt 1.0, tedy zhruba 350 dolarů (cca 7 800 korun), přičemž boty budou k dispozici během února.

Autor článku blank
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku