Domů » Bleskovky » NFC Interactor pro Windows Phone 8: Ovládněte NFC tagy

NFC Interactor pro Windows Phone 8: Ovládněte NFC tagy

NFC Interactor je šikovný nástroj pro vytváření a čtení NFC tagů, do kterých vám umožní ukládat celou řadu užitečných informací. Ty pak mohou být podobně jako QR kódy umístěny na plakáty, vizitky, samolepky a další místa.

Mezi podporované formáty patří:

 • Smart Poster
 • URL
 • Text
 • Sociální sítě
 • SMS
 • Telefonní hovory
 • Geo tagy
 • LaunchApp – spuštění aplikací ve Windows 8 a WP8
 • Android Application Record
 • Příslušenství Nokia
 • Vlastní záznamy 

Tvůrci aplikace navíc včera vydali aktualizaci na verzi 1.2.0, která přináší další funkce. Nově je tak pomocí NFC tagů možné otevřít jednotlivé položky v nastavení systému a přidána byla i podpora pro protokol „mailto:“, díky kterému lze po přiložení telefonu třeba k vizitce odeslat přednastavený e-mail.

Aplikaci NFC Interactor si můžete stáhnout z Windows Phone Store za 41,99 Kč. Dostupná je i zkušební verze, která je ale omezena na čtení 20 a vytvoření 10 tagů.

-

Zdroj: WPCentral

Miroslav Havlíček

4 komentářů

 1. zajímalo by mne, jak to funguje v praxi. Vůbec nevím, k čemu je to konkrétně dobré a co k tomu potřebuji.. :)

 2. Martin II (neregistrovaný)

  Pokusim sa vysvetlit co je ten NFC tag a naco je dobry, ale podotykam ze NFC v telefone je urceny na ovela dolezitejsie veci (platby, prenos udajov medzi zariadeniami podporujucimi NFC)

  Ten tag funguje velmi podobne ako tie dvojrozmerne ciarove kody: zameram kameru na ten kod na letaku Lidl a telefon precita link. Samozrejme ze toto funguje nie na obrazovej forme ale na radiovom signale. Opat priklad: na plagate bude vyznaceny bod s napisom tu prilozte mobil a on si precita ten tag a zobrazi link na Lidl.

  Toto je samozrejme len priklad na vysvetlenie ako to funguje. V clanku je spomenute ake akcie to podporuje.

  Ten NFC tag je nalepka ktoru kupite nenaprogramovanu a pomocou programu v mobile to naprogramujete a potom uz len nalepite kde potrebujete.

  A teraz jeden priklad zmysluplneho vyuzitia:

  Naprogramujete si tag aby Vam telefon zapol Bluetooth[BT]. Nalepite ho na drziak mobile v aute a ked vlozite do drziaka telefon, BT sa zapne a napoji sa handsfree.

  Bohuzial musim upozornit ze s WP8 to zatial tak pekne nebude fungovat. MS sa obava o bezpecnost a tak nezapne Bluetooth ale len prepne na obrazovku kde si mozete zapnut Bluetooth. MS vo WP8 nepodporuje ziadne ziadne zmneny systemovych nastaveni cez NFC tagy, len prepnutie na prislusnu obrazovku. Myslim si ze MS asi casom upravi tuto „nekompromisnu“ bezpecnostnu politiku, da na vyber uzivatelovi ako to chce vyuzivat.

 3. fero (neregistrovaný)

  to martin: no ono je to možná logické, nemíním přiložit k plakátu mobil aby mi to předělalo celý mobil :D , ale je fakt že by to mohlo byt nastavitelné když mám jak říkáš třeba v autě svůj ověřený tak bych to mohl povolit, třeba na ten můj konkrétní se spešl rozpoznávacím kódem

 4. Aha. Jasný. Tak nějak jsem si to myslel, šlo o ty prázdné tagy, které musíš mít, to jsem si chtěl ujasnit. Díky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).