Domů » Bleskovky » Nexus 6 je odolný vůči vodě, Google o tom ale mlčí

Nexus 6 je odolný vůči vodě, Google o tom ale mlčí

Google včera představil trio nových zařízení – smartphone Nexus 6, tablet Nexus 9 a multimediální centrum Nexus Player. Pokud se podíváte na oficiální hardwarové parametry na produktové stránce Googlu, pravděpodobně vás nenapadne, že by Nexus 6 mohl být odolný vůči vniknutí vody. Za výrobou Nexusu 6 ale stojí Motorola, a ve specifikacích uváděných na webu Motorola.com se lze dočíst, že nový model je voděodolný. Stejná situace nastává u podpory bezdrátového dobíjení.


Na webu Motorola.com najdeme zmínku o tom, že je Nexus 6 odolný vůči vodě a podporuje bezdrátové nabíjení (standard Qi).

V tuto chvíli nevíme, jaký stupeň krytí Nexus 6 nabízí, jelikož o tom oficiální specifikace taktně mlčí. Je také docela možné, že se jedná pouze o zvýšenou odolnost vůči stříkající vodě – to by v praxi znamenalo, že telefonu nebude vadit pár dešťových kapek, ale pád do kaluže už by přežít nemusel. V angličtině výraz „water resistant“ povětšinou značí právě odolnost vůči (stříkající) vodě, zatímco „waterproof“ znamená voděodolnost. Doufejme tedy, že se v brzké době od Googlu či Motoroly dočkáme upřesnění.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

10 komentářů

 1. Jirka (neregistrovaný)

  Jen na tom videu je v akvárku Galaxy S5 ;) Pokud by to byl Nexus 6, museli bychom se smířit s tím, že nad displejem bude mít nápis Samsung.

 2. no aspoň že tak za tú cenu

 3. Bob (neregistrovaný)

  „V angličtině výraz „water resistant“ povětšinou značí právě odolnost vůči (stříkající) vodě, zatímco „waterproof“ znamená voděodolnost.“

  Myslím, že se mýlíte. Waterproof znamená vodotěsný (může se potopit). Water resistant je voděodolný (může se vyválet v kaluži) a rainproof je odolný proti postříkání.

  • Pokud to nemá IP certifikaci, můžete se stejně bavit spíše marketingové mluvě, než o reálném přínosu.

  • BOB: no veď si napísal to isté čo oni

   Zajímalo by ma aká tá vodeodolnosť teda je, bohužial Motorola ani u Razrov tu vodeodolnosť bližšie nešpecifikovala jedine u Defy bolo jasné napísané, že ide o IP67

  • knizmi (neregistrovaný)

   Novější Motoroly, které nemají IP certifikaci, mají nějaký Water Resistant Coating, kerý by měl telefon spolehlivě ochránit proti dešti, stříkající vodě, polití, apod. Koupat bych to nezkoušel, i když i pár takových se našlo a ty telefony jim většinou i fungují. Otázka je je, jak dlouho…

  • Bob (neregistrovaný)

   MINO: rozhodně jsem nenapsal totéž, co oni. Autor článku tvrdí, že waterproof je voděodolné, já že se tak označuje vodotěsnost. Dost rozdíl.

   Tyhle telefony jsou to v lepším případě voděodolné, které mají vydržet chvilkový pobyt ve sklenici piva, když chce člověk zamachrovat. V okamžiku, kdy s tím půjdete na reklamaci a řeknete, že jste to používal týden při šnorchlování a najednou to nefunguje, tak si záručním listem můžete akorát …zapálit oheň.

 4. Humbal (neregistrovaný)

  Tak stříkající vodě je odolnej aj můj s4 :D Tolikrát sem ho postříkal a nebo šel snim v dešti :)

  • Míra (neregistrovaný)

   Aby si se nedivil, až ti přestane fungovat sluchátko a servis ti to zamítne ;).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).