Domů » Bleskovky » New Jersey: Za psaní na mobilu při chůzi pokuta nebo 15 dní vězení?

New Jersey: Za psaní na mobilu při chůzi pokuta nebo 15 dní vězení?

Rozčilují vás chodci, kteří místo toho, aby dávali pozor na cestu, koukají do svého telefonu, zuřivě někomu píší a jako zázrakem se vyhýbají ostatním? Nejspíše nikdo z nás není příliš nadšený, když se nám tyto osoby dostanou do cesty, ale nalijme si čistého vína – každý z nás tento prohřešek sem tam spáchá také. Umíte si však představit, že by vám za něj hrozila pokuta přes 1200 Kč, nebo 15 dní vězení, případně kombinace obojího?

Flickr_-_Duncan-_-_Mansion_House

Takové postihy doporučuje Pamela Lampitt, členka zákonodárného shromáždění v New Jersey, ve svém návrhu zákona. Ten by měl podle ní odradit chodce od používání telefonu za chůze, jejichž nebezpečnost staví vedle řidičů hrajících si za jízdy s telefonem. Obě skupiny totiž mohou ublížit jak sobě, tak především ostatním.

Její argumenty vychází i ze zprávy Národní bezpečnostní rady, která uvádí, že mezi roky 2000 a 2011 se zranilo 11 101 osob, které při chůzi používaly mobilní telefon. 80 % z nich došlo k úrazu v důsledku pádu, 9 % z nich se zranilo při nárazu do stojící překážky.

China

V New Jersey se prozatím jedná pouze o návrh zákona, pokud by však došlo k jeho schválení, jednalo by se o první zákaz používání telefonů svého druhu. Jelikož se již několik podobných návrhů objevilo a k jejich schválení nedošlo, je možné, že v platnost nevstoupí ani tento.

Jak se na toto řešení díváte vy? Podělte se s námi o vás názor v diskusi.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments