Netflix to s hrami myslí opravdu vážně. Koupil si první vývojářské studio

afterparty night school netflix

Streamovací společnost Netflix podniká první aktivní kroky na poli videoherní produkce. Patří mezi ně i čerstvá akvizice nezávislého vývojářské týmu Night School Studio, které stojí za úspěšnými příběhovými tituly v čele se značkou Oxenfree. V případě Netflixu jde vůbec o první akvizici svého druhu. Ve studiu v současnosti vzniká nejen pokračování zmíněného Oxenfree, ale rovněž zcela nové herní světy.

Bez reklam a mikrotransakcí

Podle viceprezidenta pro herní vývoj v Netflixu Mikea Verdua se studio Night School vyznačuje zejména uměleckou dokonalostí a řadou úspěšných her, což z něj činí ideálního partnera pro rozšiřování herní knihovny Netflixu.

Streamovací gigant má s videohrami velké plány. Svou knihovnu chce v následujících letech obohatit o rozmanitou nabídku exkluzivních titulů napříč širokým žánrovým spektrem. Pro přístup k hernímu obsahu si přitom lidé vystačí se standardním předplatným, jehož součástí budou podle Netflixu pouze prémiové tituly, tedy bez reklam či mikrotransakcí.

Tip: Upoutávka na čtvrtou řadu Stranger Things je tu. Kdy se dočkáme uvedení?

Nově vzniklou spolupráci si pochvalují rovněž samotní vývojáři z Night School, podle nichž jim Netflix poskytne nebývalý tvůrčí prostor i možnost oslovit miliony hráčů a předplatitelů. Fanoušci se rovněž dočkali ujištění, že studio nehodlá nic slevovat ze své firemní kultury či kreativní vize.

První herní vlaštovky

Mezitím se v herní knihovně Netflixu začínají objevovat první vlaštovky, mezi něž patří například pixelartový titul Kate: Collateral Damage na motivy stejnojmenného akčního thrilleru, který si svou premiéru odbyl tento měsíc. Bez většího mediálního ohlasu vyšel VR titul Eden Unearthed – bezplatná hříčka podle animovaného seriálu Eden.

Kate: Collateral Damage
Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku