Netflix to myslí se střední Evropou vážně, otevřel regionální centrálu ve Varšavě

Netflix CEE Office 01

Streamovací platforma Netflix otevřela 5. září regionální centrálu pro střední a východní Evropu (CEE) ve Varšavě. Polský hub bude zastřešovat aktivity společnosti nejen v České republice, ale také na dalších 27 trzích v regionu. Netflix v něm oficiálně působí už od roku 2016. Od té doby se tady výrazně angažuje například tím, že pomáhá produkcím v rámci jejich vlastních tvůrčích projektů a zároveň investuje do licencování lokálních titulů.

Jen v České republice Netflix licencoval přibližně 500 českých titulů, mezi které patří například Gump – pes, který naučil lidi žít (ČSFD: 63 %), Bábovky (ČSFD: 58 %), Matky (ČSFD: 49 %) a Karel (ČSFD: 73 %). Český seriál Svět pod hlavou (ČSFD: 79 %) se stal jedním z největších hitů Netflixu v celém regionu. Česko se také stalo klíčovou produkční lokalitou pro tvorbu filmů a seriálů přímo z dílny Netflixu. V poslední době se zde natáčely významné tituly, jako jsou například akční trháky The Gray Man (ČSFD: 60 %) a Vyproštění 2.

Netflix CEE Office 02
Centrála Netflixu v polském hlavním městě

„Ve Varšavě jsme právě otevřeli centrálu pro náš CEE tým. Jsme rádi, že jsou jeho součástí ti nejlepší profesionálové v oboru. V následujících měsících se budeme soustředit jednak na nábor dalších kolegů z různých oblastí působnosti, jednak na posilování vlastní pozice v regionu i na spolupráci s lokálními trhy a filmovým průmyslem,” říká Anna Naglerová, ředitelka oddělení Local Language Series pro CEE.

„Filmový průmysl ve střední a východní Evropě je známý svými tvůrčími tradicemi a místními talenty. V samotném Česku jsme v průběhu let investovali do licencování skvělého obsahu, jako jsou například populární divadelní trio a jejich filmový počin Tři Tygři: Jackpot nebo oblíbená rodinná komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Chystáme se podporovat českou filmografii a přinášet ji mezinárodnímu publiku i do budoucna,” dodává Łukasz Kluskiewicz, CEE ředitel divize Local Films.netflix television tvNepřehlédněte

Netflixu utekl milion uživatelů. Firma chystá změny v předplatných a v jejich sdílení

Centrála Netflixu ve Varšavě má za cíl přiblížit platformu k předplatitelům a také ke svým uměleckým partnerům. Zároveň by měla podpořit dlouhodobou spolupráci napříč regiony a vytvořit nové příležitosti pro tvůrce a producenty jak v České republice, tak i v dalších státech střední a východní Evropy.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku