Domů » Bleskovky » Netflix dostane další konkurenci. Na Disney+ najdete Star Wars, Avengers nebo Simpsonovi

Netflix dostane další konkurenci. Na Disney+ najdete Star Wars, Avengers nebo Simpsonovi

Klasická lineární televize dostává dalšího konkurenta, svůj rozsáhlý archiv se rozhodla nabízet v rámci předplatného společnost The Walt Disney Company. Nový soupeř Netflixu, HBO Go či AppleTV+ bude spuštěn pod názvem Disney+ letos 12. listopadu a nabídne velmi zajímavý obsah.

StarWars, Avengers, Pixar, National Geographics

Disney+ bude těžit z obrovského množství obsahu, který zaujme všechny věkové kategorie. Těšit se můžeme jak na klasické pohádky, animované filmy od Pixaru, dokumenty National Geographics či videoobsah ze sérií Star Wars a komiksového světa Marvel. Díky nedávné akvizici 20th Century Fox také bude možné v rámci Disney+ shlédnout všech 30 sérií kultovního seriálu Simpsonovi.

Zpočátku bude na Disney+ umístěno 10 originálních filmů, 25 seriálů a spoustu dokumentů, v příštím roce se má databáze rozrůst o 7 500 televizních epizod a 500 filmů včetně těch nejnovějších. Obsah bude dostupný až v rozlišení 4K s podporou HDR.

disney 1

Předplatné Disney+ bude stát 6,99 USD (160 korun bez DPH) měsíčně, nebo 69,99 USD ročně (1 600 korun bez DPH). Spuštění 12. prosince se týká USA a Asie, počátkem příštího roku se má dočkat západní Evropa, o rok později východní Evropa. Disney chce mít do konce roku 2021 pokrytý celý svět, do pěti let pak touží po 60 – 90 milionech předplatitelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).