Nestihli jste Flappy Bird? Kupte si na eBayi za dva miliony iPhone s předinstalovanou hrou

Zdá se, že ani po včerejším stažení hry Flappy Bird z Google Play a App Storu diskuze neutichne. Na portálu eBay.com se totiž začal dražit úplně obyčejný, 16GB iPhone 5s v tmavé variantě, na čemž by nebylo nic až tak zajímavého, kdyby jej autor neprodával s účtem, pod kterým je stažena a nainstalována právě hra Flappy Bird.

Tohle bychom sami o sobě mohli považovat za celkem originální aukci a mírnou provokaci ze strany prodejce. Co je ale naprosto šílené, je cena, na kterou se dražba několik hodin od zahájení vyšplhala. Prodejce iPhone 5s s předinstalovanou hrou Flappy Bird na eBay umístil s vyvolávací cenou 650 USD, tedy zhruba 13  200 Kč.


Šílená aukce „Flappy Bird iPhonu“ je v plném proudu

S dalšími příhozy se cena vyšplhala na současných 98 000 USD, tedy zhruba 1 980 000 Kč a dá se očekávat, že ještě půjde nahoru a brzy překoná hranici dvou milionů korun. Aukce navíc končí až za šest dnů. Vypadá to tedy, že na hře nevydělal jen její tvůrce, ale slušnou sumu si na účet připíše také prodejce použitého iPhonu. Rozhodně ale není jediný, podobný nápad mělo několik desítek dalších uživatelů, jejich aukce už ale tak úspěšné nejsou.

Flappy Birds :)

Aktualizováno ve 22:30: Dvoumilionová aukce „Flappy Bird iPhone 5s“ byla zrušena přímo portálem eBay a předmět se tedy za astronomickou částku nevydražil. Své štěstí ale na portálu zkouší další odvážlivci, kteří se nebojí si za telefon s předinstalovanou hrou říct několik milionů korun.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku