Nepodceňujte maličký AirTag! Fotografovi z Austrálie zachránil výbavu za 165 tisíc

apple airtag

Fotografování není zrovna nejlevnější koníček a pokud se takto rovnou živíte, může vás ztráta fotovýbavy přijít pořádně draho. Své by o tom mohl vyprávět Graham Tait z australského Sydney, jemuž ukradli výbavu v hodnotě přibližně 10 tisíc australských dolarů (cca 165 tisíc korun) přímo z kufru jeho auta, které měl zaparkované před hotelem.

Ke svému štěstí měl Tait k fotoaparátu i notebooku připevněné AirTagy, které byl schopen lokalizovat díky svému iPhonu. Tak zjistil, že jeho výbava neopustila areál hotelu, tudíž se s pomocí navigační šipky, kterou lze vyvolat v blízkosti AirTagu, vydal zloděje hledat. Jakmile byl schopen identifikovat dveře, kde se pravděpodobně zloději nacházeli, nevzal situaci zbrkle do vlastních rukou, ale chytře vyčkal na příjezd policie. Ta byla schopna mu navrátit všechny jeho ztracené věci včetně peněženky či GoPro kamery.apple airtag recenzeNepřehlédněte

Recenze Apple AirTag: dejte sbohem (nejen) ztraceným klíčům

Ačkoli internet zaplavily zprávy o tom, jak lidé zvládli zneužít AirTagy například ke sledování lidí, stále je potřeba mít na paměti, že jsou především velmi užitečné.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku