Domů » Bleskovky » Nejvyhledávanější termín na internetu po zatmění Slunce: „Bolí mě oči.“

Nejvyhledávanější termín na internetu po zatmění Slunce: „Bolí mě oči.“

Snad každý z nás si prošel zkušeností, která mu potvrdila, že věta „nekoukej se přímo do sluníčka“ je poměrně dobrou a na pevných základech postavenou radou. Pondělní úplné zatmění Slunce, které bylo pozorovatelné ve Spojených státech, přirozeně zlákalo miliony diváků, jak však ukazují statistiky Googlu, ne všichni tuto radu v dětství slyšeli, nebo se zkrátka rozhodli, že se jí nebudou řídit.


Podle vyhledávacích statistik si lidé začali vyhledávat termín „zatmění Slunce“ okolo 17:30 amerického času, přičemž trend začal opadávat okolo 20:20. V tu dobu se však projevili právě zmínění rebelové, kteří se rozhodli sledovat zatmění bez patřičně efektivních pomůcek. Ti se od 20:20 začali obracet na Google s žádostí o radu termínem „bolí mě oči“ a tento trend dosáhl vrcholu ve 20:56 tamního času.

První vrchol značí vyhledávání termínu „zatmění Slunce,“ druhý pak „bolí mě oči.“

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Nutno však zmínit, že absolutní počet vyhledávání obou termínů hraje výrazně ve prospěch „zatmění Slunce,“ bolavé oči postihly výrazně méně osob. Doufáme, že je tomu proto, že těchto neohrožených hrdinů bylo opravdu málo, než proto, že by ti zbylí neviděli displej telefonu, a vlastně ani nic jiného…

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

2 komentáře

  1. Roman (neregistrovaný)

    Lidi jsou dnes tupí a bez návodu na cokoliv nedají ani ránu.

  2. tomas (neregistrovaný)

    Bolia ta oci? Tak sa vy.si.kaj do pohára a kvapkaj si po dávkach ked si pozeral do slnka ty di.li.no to pomaha

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *