Domů » Bleskovky » Největší továrna na výrobu telefonů stojí v Indii. Zvládne vyrobit až 120 milionů kusů ročně

Největší továrna na výrobu telefonů stojí v Indii. Zvládne vyrobit až 120 milionů kusů ročně

Samsung postavil v Indii největší továrnu na výrobu telefonů s produkcí až 120 milionů kusů ročně. Využil k tomu iniciativu Make in India, což je vládní program, jehož cílem je nalákat do Indie výrobce elektroniky a další investory. Otevření závodu v blízkosti hlavního města Dillí byly přítomné vysoké politické špičky, např. indický premiér či jihokorejský prezident.

V nové továrně se mají vyrábět jak levné telefony s cenou do 100 USD, tak vlajkové smartphony jako je např. řada Galaxy S9. V Indii je aktuálně cca 425 milionů uživatelů chytrých telefonů, což je pouze třetina celkové populace země. Potenciál k růstu je tak obrovský, což dokazují i meziroční srovnání – loni například tento trh v Indii rostl o 14 procent. Jedničkou v oblasti smartphonů je v Indii společnost Xiaomi, která nedávno převzala vavříny právě po Samsungu. Nová továrna by mohla znovu zamíchat kartami.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Jste si jisti tou největší? Foxconn umí chrlit až mego jednotek za den, pravda, nejsem si jist zda z jediné továrny. Min půl mega ale umí, tzn. ono „až“ jistě vyšší než 120 mega za rok.

  2. By ma zaujimalo koľko tam zarobi radovy zamestnanec.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).