Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Největší novinka letošních Pixelů je důvodem, proč se v některých zemích nesmí prodávat

Největší novinka letošních Pixelů je důvodem, proč se v některých zemích nesmí prodávat

Google předevčírem odhalil nové smartphony Pixel 4 a 4 XL, které mají poskytnout ten nejlepší zážitek z používání systému Android 10. Největší novinkou těchto telefonů je speciální Soli radar, který pohání nové funkce Quick Gestures a Face Unlock k ovládání telefonu bezdotykovými gesty a odemykání systému obličejem. Bohužel tato nová komponenta způsobuje poměrně vážnou nepříjemnost.

pixel 4

Soli radar vyžaduje certifikaci, některé země ji ale neudělí

Soli radar pracuje na frekvenci 60 GHz, která není v některých zemích určena pro veřejné použití. Z tohoto důvodu se nové Pixely nemohou prodávat například v Indii, kde nezískaly potřebné certifikace u regulačních orgánů pro vysokofrekvenční vysílání. Pokud by Google chtěl telefony na těchto trzích prodávat, musel by vyrobit speciální edice bez Soli radaru nebo jej zcela deaktivovat. V tom případě by ale uživatelé přišli o biometrické ověření, neboť odemykání obličejem by nefungovalo, a čtečku otisků prstů nové Pixely nemají.

 

Podle dřívějších zjištění má být podpora funkcí využívajících radar omezena na 53 zemí, Česká republika a Slovensko mezi nimi naštěstí nechybí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments