Cena:

Nejprodávanější smartphony prvního kvartálu: první desítka patří Applu, Xiaomi a Samsungu

smartphony

Trh se smartphony se v prvním čtvrtletí letošního roku kvůli koronavirové krizi propadl, prodeje chytrých telefonů byly nejnižší od roku 2013. Podle analytických firem je lídrem trhu Samsung, druhá příčka patří značce Huawei a třetí je Apple. Jak je to ale z pohledu jednotlivých zařízení? Odpověď na tuto otázku poskytuje čerstvá analýza agentury Canalys.

iPhone 11 vládne všem

Nejžádanějším smartphonem v prvním čtvrtletí se stal iPhone 11. Těchto telefonů Apple mezi lednem a březnem prodal více než 18 milionů, což je číslo, ke kterému se žádný ze soupeřů ani nepřiblížil. iPhone 11 tak přebírá žezlo po iPhone Xr, který tento žebříček ovládal v minulých kvartálech. Zajímavé je, že tento telefon se v žebříčku nadále nevyskytuje.

Druhou pozici obsadily společně smartphony Redmi Note 8 a 8T, kterých mateřská firma Xiaomi dodala 8 milionů. Následuje Samsung Galaxy A51, tento oblíbený model střední třídy zaznamenal prodeje okolo 6 milionů.

Telefony těchto tří značek se střídají i na dalších příčkách žebříčku až do desátého místa, přičemž Apple v něm má všechny své loňské telefony – iPhone 11 Pro Max se vyhřívá na šestém, iPhone 11 Pro na desátém místě. Jedná se o úctyhodný výsledek; zatímco firma z Cupertina úspěšně boduje s drahými vlajkovými telefony, Xiaomi/Redmi a Samsung zastupují telefony spíše střední a nižší třídy.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.