Domů » Bleskovky » Nejnovější Android 10 zamířil na OnePlus 6/T. Zatím jako beta verze

Nejnovější Android 10 zamířil na OnePlus 6/T. Zatím jako beta verze

Dalšími telefony, které se dočkaly nového Androidu 10, jsou OnePlus 6 a 6T. Sobotní aktualizace beta verze OxygenOS přinesla kromě aktuální verze Androidu i některé nové funkce z dílny OnePlus.

android 10 oneplus 6 changelog
Novinky vycházejí především z přechodu na novou verzi Androidu, OnePlus ale přidalo i některé vlastní funkce.

Pokud již na svém přístroji používáte Open Betu OxygenOS, aktualizaci dostanete klasicky pomocí OTA. Pokud jste dosud na stabilní verzi Androidu 9 a chcete přejít na Open Beta, stačí si stáhnout příslušný zip soubor. Aktualizace se ve všech případech obejde bez ztráty dat a aplikací. O ty přijdete pouze pokud se později rozhodnete vrátit opět na starší verzi Androidu 9, k čemuž by neměl být důvod.

První beta Androidu 10 působí stabilně, telefon je pouze po aktualizaci nutno znovu restartovat, jinak nebudou fungovat některé senzory. Pokud jste si zvykli na navigační gesta OnePlus, jistě oceníte, že je lze v nastavení aktivovat – nebyla nahrazena Google variantou.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).