Domů » Bleskovky » Nejlepší smartphony MWC? Dařilo se Sony a Samsungu

Nejlepší smartphony MWC? Dařilo se Sony a Samsungu

Asociace GSMA, která celosvětově sdružuje mobilní operátory a nejvýznamnější výrobce mobilních telefonů, tento týden vyhlásila Samsung Galaxy S7 edge nejlepším zařízením v kategorii Nejlepší mobilní telefon za rok 2016 na výročních Global Mobile Awards, které se každý rok na Mobile World Congressu v Barceloně udělují. Galaxy S7 edge byl oceněn za svůj prvotřídní design, pokročilé funkce fotoaparátu a mimořádný výkon. Hlavní cenu – nejlepší smartphone MWC pak získala Xperia XZ Premium od Sony.

blue-coral-galaxy-s7-edge

Samsung v této kategorii vyhrál také v roce 2015 s modelem Galaxy S6 edge a v roce 2016 s příslušenstvím Gear Fit. Rok 2013 pro změnu patřil HTC One, rok 2012 pak Nokii 808 PureView. Vyhlášení všech ročníků cen naleznete na této stránce.

Nejlepší smartphone MWC 2017

10_xperia_xz_premium_camerainhand

V kategorii Nejlepší nový smartphone pak zcela po právu vyhrála Xperia XZ Premium od Sony, která láká na Snapdragon 835, 4K displej s podporou HDR či záznam slow-motion videa při 960 fps.

xiaomi-beryko-mwc

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

14 komentářů

 1. To je nejaka podivna anketa, kdyz oceneni ziskal stary model.

  Aha, on to byl Nejlepsi mobil roku 2016, cili Schnee von Gestern – to by chtelo doplnit do clanku. Nebo to je PR Samsungu? Oznacte to teda jako komercni clanek.

  Nejlepsim novym smartphonem MWC 2017 byl stejnou asociaci vyhlasen pochopitelne Sony Xperia XZ Premium, za sebe podotykam, ze zcela zaslouzene:
  [odkaz]

 2. Jak píše pan nade mnou, nejlepším telefonem byl vyhlášen Sony tak o co go?

 3. Kolik modelů telefonů představil Microsoft ?
  Buď redakce záměrně bojkotuje telefony od MS nebo žádné nejsou.
  Nevím …

  • Neni nutne predstavovat novy telefon kazdy rok, mam jeste L520 a funguje lepe nez brachuv iphone.

   • Mohu doplnit i další model který tato mizérie od MS svojí spolehlivostí předčí ?!
    Aligátor S5060… 1GB ram nedává moje tempo.
    Váš Mlhoš Becherovka

   • L520, tak urcite…

    Radsi si udelej domaci ukoly a nepis na netu nesmysly.

   • fetuješ ? brácha ma asi androprd ale ty si tupec od doby Wm6.5 ,nepoznáš rozdeil ,tak ti to aj ostalo pri tejto haraburde

  • Redakce nic nebolí tuhé OS MS žádné nové telefony nejsou a patrně už ani nebudou.
   Lumie zarizli a tím i defacto celé win mobile

 4. A LG G6 Dostal letos za design.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).