Nejlepší smartphony MWC? Dařilo se Sony a Samsungu

Asociace GSMA, která celosvětově sdružuje mobilní operátory a nejvýznamnější výrobce mobilních telefonů, tento týden vyhlásila Samsung Galaxy S7 edge nejlepším zařízením v kategorii Nejlepší mobilní telefon za rok 2016 na výročních Global Mobile Awards, které se každý rok na Mobile World Congressu v Barceloně udělují. Galaxy S7 edge byl oceněn za svůj prvotřídní design, pokročilé funkce fotoaparátu a mimořádný výkon. Hlavní cenu – nejlepší smartphone MWC pak získala Xperia XZ Premium od Sony.

blue-coral-galaxy-s7-edge

Samsung v této kategorii vyhrál také v roce 2015 s modelem Galaxy S6 edge a v roce 2016 s příslušenstvím Gear Fit. Rok 2013 pro změnu patřil HTC One, rok 2012 pak Nokii 808 PureView. Vyhlášení všech ročníků cen naleznete na této stránce.

Nejlepší smartphone MWC 2017

V kategorii Nejlepší nový smartphone pak zcela po právu vyhrála Xperia XZ Premium od Sony, která láká na Snapdragon 835, 4K displej s podporou HDR či záznam slow-motion videa při 960 fps.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku