Domů » Bleskovky » Nejdražší herní konzole na světě? Elektromobil Tesla v Arcade módu

Nejdražší herní konzole na světě? Elektromobil Tesla v Arcade módu

Tesla si dlouhodobě zakládá na tom, že ke svým vozům přistupuje úplně jinou optikou, než je v automobilovém průmyslu běžné. Pro Elona Muska je automobil do značné míry počítač jako každý jiný, a proto není problém do něj pomocí aktualizací softwaru přidávat nové funkce, nebo třeba zvýšit dojezd.

Již asi rok proto také bylo možné hrát na centrální obrazovce arkádové hry. Šlo však v podstatě o klasické mobilní hraní na pevně ukotveném tabletu. Tesla ovšem nyní připravila novou aktualizaci, která přináší funkci Tesla Arcade. A ta posouvá zážitek z hraní na zcela novou úroveň – hry totiž budete ovládat přímo volantem vozu.

Na plyn radši nešlapejte

Aktualizace se do vozů začne instalovat během následujících 14 dnů. Tesla však umožnila funkci vyzkoušet na Modelu 3 redakci webu The Verge, takže vám můžeme zprostředkovaně přinést i první reálné dojmy z hraní tímto způsobem. Na výběr je několik her, již existující doplnila Beach Buggy Racing 2 a slíbeny jsou do budoucna i další tituly. V Beach Buggy Racing 2 je díky spolupráci s vývojáři dokonce obsažena přesná podoba vašeho vozu, kterou si hra umí načíst z palubního počítače Tesly.


Beach Buggy Racing 2
Beach Buggy Racing 2
Autor: Vector Unit
Cena: zdarma
‎Beach Buggy Racing 2
‎Beach Buggy Racing 2
Autor: Vector Unit
Cena: zdarma+

Jak již bylo řečeno, ovládání je zajišťováno volantem, kterým je pro tento účel možno otáčet mnohem jednodušeji než normálně. Redaktor The Verge přirovnává tuhost řízení ke klasickému volantu k počítači. Hrát je možno i multiplayer se spolujezdcem, ten se však musí spokojit s dotykovým ovládáním.

Ve hře můžete dokonce využívat i brzdový pedál vozu, plyn je však přidáván automaticky. Před spuštěním hry se totiž zobrazí varování, že byste na pedál plynu při hraní neměli vůbec šlapat. Je sice deaktivovaný, ale automobilka se tak zřejmě jistí proti případným nehodám. Velmi zdůrazňováno je také to, že ihned po vypnutí hry volant i pedály opět ovládají vůz – musíte tedy počítat s tím, že se opět přesouváte do reality.

Tesla Arcade není jediným počinem automobilky na poli videoher. Elon Musk na E3 oznámil, že spolupracují s Bethesdou na portu hry Fallout Shelter na palubní počítače v Teslách. Z tohoto důvodu se také elektromobily značky naučily podporovat gamepady.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
shepii
Uživatel
shepii

No nevím, jestli je pro přední pneumatiky ideální dřít je ze strany na stranu hodinu na jednom místě po asfaltu…

_qam_
Uživatel
_qam_

Samozřejmě, že není… A hlavně by mě zajímalo, jak vyřeší posilovač při tom hraní, auto bude muset být „nastartované“, protože hýbat s těma dvěma tunama bez posilovače by bylo solidní posilovna.
Nešlo by nějak ten volant „odpojit“ od kol a kroutit s ním jen naprázdno? V současných teslách asi ne, ale v budoucích by to mohli udělat. Náhodou mi to přijde skvělá myšlenka si zazávodit při nabíjení, jen doufám, že to ti závodníci potom nebudou přenášet do reálného provozu.

shepii
Uživatel
shepii

Hezky jsi použil ty uvozovky. :) Netuším, jak v Tesle funguje posilovač, ale z logiky věci by nemusel být závislý na motoru, jako v klasickém autě. Takže to vidím jen na živení motorku posilovače. Ono samotné „nastartování“ je prakticky jen oživení plynového pedálu. Odpojení volantu od kol nebude tak jednoduché, na to už by muselo být jen kvůli hře dost zbytečné mechanické řešení.