Domů » Bleskovky » Tesla pomáhá s evakuací před hurikánem, majitelům zvyšuje dojezd

Tesla pomáhá s evakuací před hurikánem, majitelům zvyšuje dojezd

Spojené státy Americké jsou pustošeny ničivými hurikány, ten nejsilnější, pojmenovaný Irma, již zničil velkou část Floridy a nyní se přesouvá dále na sever. Evakuovány jsou statisíce obyvatel, kteří prchají před nebezpečným přírodním živlem. Mezi nimi jsou i majitelé elektromobilů Tesla, kteří obdrželi aktualizaci, která jim pomůže zvládnout tuto ničivou hříčku přírody.

Majitelé modelů S a X, kteří si zaplatili 60 kWh baterii, mají v autě ve skutečnosti baterii s kapacitou 75 kWh, onen rozdíl je pro ně však softwarově uzamčený, a těchto 15 kWh si mohou v případě zájmu dokoupit později. V souvislosti s evakuací však Tesla uvolnila aktualizaci, která odemyká majitelům elektromobilů v postižených oblastech i zbylou kapacitu, aby pro ně byla evakuace jednodušší a nemuseli se strachovat o dojezd svého auta. Reálně se tak dojezd zvýšil z 350 na 400 kilometrů.

Toto zpřístupnění kapacity bude platné do 16. září, poté se kapacita baterie vrátí na původní hodnotu, pokud se počasí ve Spojených státech výrazně nezmění k horšímu. Hurikán i nadále postupuje ke státu Georgia a již výrazně ztratil na síle, i tak ale představuje nebezpečí, navíc jej budou nejspíše následovat masivní záplavy.

David Preiss

3 komentářů

  1. Ako sa dostane aktualizácia do auta? Je tam zabudovany internet alebo sa treba napojiť cez wifi..

    • Všechny mají 4G modul.

    • to auto na tebe praska tolik veci, ze pocita i kolikrat ses v nem uprd, vsechny tyhle suprkary jsou napojeny online neustale, i takovej Bugati Vejron, kterej ma maximalni rychlost 407kmh, tak pokud chces jet takhle rychle, tak auto podle gps zjisti kde ses a jaky jsou tam silnice, kde zrovna jedes, pak zkontroluje stav pneumatik, opotrebeni brzd atd a pak musis telefonim hovorem povrdit, ze tu rychlost fakt chces ject, v podstate te to necha takhle jezdit jen na zavodnich okruzich a to je to kara za 40 000 000, i iphone na tebe praska min veci

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).