Domů » Bleskovky » Tesla pomáhá s evakuací před hurikánem, majitelům zvyšuje dojezd

Tesla pomáhá s evakuací před hurikánem, majitelům zvyšuje dojezd

Spojené státy Americké jsou pustošeny ničivými hurikány, ten nejsilnější, pojmenovaný Irma, již zničil velkou část Floridy a nyní se přesouvá dále na sever. Evakuovány jsou statisíce obyvatel, kteří prchají před nebezpečným přírodním živlem. Mezi nimi jsou i majitelé elektromobilů Tesla, kteří obdrželi aktualizaci, která jim pomůže zvládnout tuto ničivou hříčku přírody.

Majitelé modelů S a X, kteří si zaplatili 60 kWh baterii, mají v autě ve skutečnosti baterii s kapacitou 75 kWh, onen rozdíl je pro ně však softwarově uzamčený, a těchto 15 kWh si mohou v případě zájmu dokoupit později. V souvislosti s evakuací však Tesla uvolnila aktualizaci, která odemyká majitelům elektromobilů v postižených oblastech i zbylou kapacitu, aby pro ně byla evakuace jednodušší a nemuseli se strachovat o dojezd svého auta. Reálně se tak dojezd zvýšil z 350 na 400 kilometrů.

Toto zpřístupnění kapacity bude platné do 16. září, poté se kapacita baterie vrátí na původní hodnotu, pokud se počasí ve Spojených státech výrazně nezmění k horšímu. Hurikán i nadále postupuje ke státu Georgia a již výrazně ztratil na síle, i tak ale představuje nebezpečí, navíc jej budou nejspíše následovat masivní záplavy.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments