Domů » Bleskovky » Tesla je opět nejrychlejší elektromobil světa, těsně překonala Faraday Future

Tesla je opět nejrychlejší elektromobil světa, těsně překonala Faraday Future

Nedávno představený model s číslem 91 od společnosti Faraday Future se mohl pyšnit titulem nejrychlejšího elektromobilu světa. Z 0 na 100 km/h dokázal zrychlit za 2,39 sekund, což je velmi působivá hodnota, které dosahuje jen málo supersportů jezdících na fosilní paliva. Tento titul mu však příliš dlouho nevydržel.

2016-Tesla-Model-S-P90D-front-three-quarter (Medium)

Tesla totiž uvolnila aktualizaci, která model 91 předčí. V konfiguraci P100D dokáže Model S v Ludicrous Plus módu zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,389 sekund. Nejedná se o překlep, opravdu se jedná o snížení o jednu tisícinu (0,001) sekundy. Elon Musk však věří, že do budoucna bude možné softwarově snížit tento čas dokonce na 2,34 sekundy. Ze strany Tesly se nejspíše jedná spíše o žertík, nicméně bude zajímavé sledovat, jak si obě automobilky na trhu povedou.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

6 komentářů

  1. Az na to, ze to neni 0-100 km/h, ale 0-60 mph. To je nejakych 96,56 km/h

  2. Až na to že to není nejrychlejší elektromobil, nýbrž má největší akceleraci…Ta novinařina je fakt parodie, když neumíte vymyslet ani blbý titulek tak, aby byl smysluplný

  3. A FF ten vůz nemá, jen ho slibuje do budnoucna. Navíc se jedná o odstrojenou verzi vozu, tedy s výrazně sníženou hmotností oproti produkčnímu. U Modelu S se přepokládá, že P100DL s nejnovějším updatem se takto odstrojená verze dostane někam kolem 2,1s. Čili porovnávají se zde zcela nesmyslná čísla…

  4. Tak fosilní paliva říkáte…[odkaz] :)

  5. Co tady zase dela ten kram na baterky? To uz opravdu neni o cem psat?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).