Návod: jak nainstalovat Windows 11 na nepodporovaný hardware

Windows 11 5 1

Na začátku tohoto týdne vyšel operační systém Windows 11, ovšem jeho šíření bude probíhat výrazně pomaleji než v případě předešlých Windows 10. Jednak bude Microsoft vypouštět aktualizace ve vlnách, jednak si systém kvůli zvýšeným hardwarovým požadavkům nemůže nainstalovat každý. Ačkoliv…

Jak nainstalovat Windows 11 na nepodporovaný hardware

Microsoft vyžaduje, aby počítače s Windows 11 poháněl úzký okruh podporovaných procesorů a aby byly vybavené čipem TPM (Trusted Platform Module). Tyto požadavky lze obejít, přičemž oficiální návod překvapivě zveřejnil sám Microsoft na stránkách podpory. Jedná se o poměrně jednoduchou úpravu systémových registrů podle následujícího návodu:

  1. Spusťte editor registrů
  2. Vyhledejte v registrech adresu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup
  3. Zde vytvořte novou hodnotu typu DWORD, pojmenujte ji AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU a hodnotu nastavte na 1
  4. Restartujte počítač

Po této změně si můžete na daném počítači stáhnout nástroj Media Creation Tool a s jeho pomocí vytvořit bootovací DVD nebo flash disk s Windows 11. Z něj lze pak provést upgrade počítače na Windows 11 (se zachováním osobních dat), popř. zvolit čistou instalaci.

NepřehlédněteWindows 11 oficiálně: vše, co potřebujete vědět o nejnovějším systému od Microsoftu

Je však nutné brát v potaz, že se jedná o riskantní krok, za který Microsoft nenese žádnou zodpovědnost. Uživatel se vystavuje riziku problémů s kompatibilitou a Microsoft navíc nezaručuje budoucí přijímání aktualizací včetně těch bezpečnostních.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku