Domů » Bleskovky » Navigon končí. Za 10 dní nadobro zmizí z Google Play

Navigon končí. Za 10 dní nadobro zmizí z Google Play

Aplikace Navigon končí po více než 25 letech působení na trhu. Společnost Garmin se ze strategických důvodů rozhodla, že ke 14. květnu 2018 ukončuje všechny své aplikace. Aplikaci bude možné stáhnout a zaplatit v následujících 10 dnech a fungovat bude nadále ještě další dva roky. Samozřejmostí jsou také aktuální mapy. Více informací je k dispozici přímo v samotné aplikaci.

Jak to bude s předplatným?

U iPhonů skončí předplatné automaticky. U telefonů s Androidem bude potřeba předplatné zrušit ručně přímo v aplikaci, popřípadě za pomocí kontaktování podpory. Problém nenastane ani ve chvíli, kdy si koupíte nový smartphone. Aplikace se obnoví a vaše předplatné bude i nadále fungovat.

NAVIGON
NAVIGON
Cena: zdarma
NAVIGON
NAVIGON
Cena: zdarma+

Problém nastane pouze ve chvíli kdy váš nový smartphone bude mít jiný operační systém, než doposud. V případě, že tedy přejdete například z Androidu na iOS, popřípadě na Windows 10 Mobile, nebudete již moci aplikaci nadále používat. Za tip na článek děkujeme našemu čtenáři @VBooxxoo.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

6 komentářů

  1. Tak to jsem dost zklamaný. Mám ji už roky a vždy jsem dorazil bez problému.

  2. Jinou navigaci jsem na cestach v zahranici nikdy nepouzil. S Navigonem jsem byl vzdy maximalne spokojenej. To je rana pod pas :-(

    • Jj, jedna z nejlepsich, Sygic je oproti ni hracka, co se logiky navigovani tyce.

  3. Výborná navigace.
    Vše má svůj začátek, a bohužel i konec.

  4. Mizi pouze pro ty, kdo ji nema zakoupenou, ten kdo ji ma zakoupenou do dnesniho dne, bude k dispozici porad.

    • No ono bude aj nebude. Nakolko ked nebude mat aktualizacie ( co asi nebude, okrem mapovych podkladov ), tak pri novsej verzii SW telefonu, moze mat aplikacia problemy, ktore uz nikto neopravi. Takze asi bude aj nebude. Nechajme sa prekvapit, ale asi to nebude ruzove. Uz dlhsie to ide zlym smerom s Navigonom ( prakticky kroro od kedy ho kupil Garmin ) a tymto je to jasne. Garmin nema zaujmem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).