Sledujte nás na YouTube

Navigace Sygic umí nově zobrazovat trasu na čelním skle vozidla

Navigační aplikace v chytrých telefonech pomalu ale jistě vytlačují klasické automobilové navigace, které stojí jako doplňková výbava vozidla i několik desítek tisíc korun. Není se také čemu divit, možnost rychlé aktualizace mapových podkladů, integrace nových funkcí a podstatně nižší cena jsou faktory, které uživatele snadno přetáhnou na stranu mobilních aplikací.

 

Slovenský navigační software Sygic ve své nejnovější verzi nabízí (placenou) funkci takzvaného head-up displeje, kdy bez nutnosti jakéhokoliv dodatečného hardwaru umí na předním skle vozidla zobrazovat navigační pokyny. Jednoduše stačí umístit telefon například za budíky na palubní desce a ihned se můžete kochat funkcí, kterou se mohou pyšnit spíše vozy vyšší cenové kategorie.

   

Prostředí zobrazuje jen ty nejnutnější informace o rychlosti, rychlostních omezeních, směru a vzdálenosti do nejbližší změny trasy. Rozhodně to ale není dokonale a ve dne je viditelnost informací poměrně špatná. Ve tmě je to ale jiné kafe a čitelnost je skvělá.

 
Head-up displej Peugeotu 3008

Doplněk v podobě Head-up funkce si můžete zakoupit přímo v navigaci v sekci „Můj Sygic“ za částku zhruba 110 Kč. Sygic (ve verzi pro Android a iOS) lze  navíc do 2. prosince pořídit s 50% slevou.

Michael Krahulec

6 komentářů

  1. Borec (neregistrovaný)

    Navíc je v rámci Černého pátku ve slevě ( do 2.12.2013 ), Sygic celá Evropa je za 25 euro, licence pro až tři zařízení.

  2. PDD (neregistrovaný)

    nejde nahodou pouze o odraz telefonu na sklo?to muze umet kazda navigace resp.telefon :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *