Domů » Bleskovky » Natočili jsme Nubii s ohebným displejem ještě před světovou premiérou

Natočili jsme Nubii s ohebným displejem ještě před světovou premiérou

Značka Nubia se tradičně účastní barcelonského veletrhu MWC a přivezla sem velmi netradiční zařízení. V oficiální pozvánce na akci slibuje produkt s ohebným displejem, který ale patrně nebude pouhým smartphonem. Řecké písmeno alfa totiž odkazuje na koncept nubia-α, který byl odhalen loni během berlínského veletrhu IFA. Má se jednat o telefon, který lze mimo jiné i díky ohebnému displeji obtočit kolem zápěstí.

Podívejte se na ohebný telefon Nubia před světovou premiérou

Oficiální představení je naplánované na dnešní 18. hodinu, nicméně nám se toho zařízení povedlo natočit s předstihem. Podívat se na něj můžete v našem videu.

Velké hodinky se schopností telefonovat a fotit

Podobný koncept jsme již viděli před několika lety od Lenova, avšak nikdy neopustil status prototypu. Zatímco zařízení od Lenova mělo spíše proporce smartphonu, nubia-α mají být spíše hodinky; na ohebném displeji tak patrně neuvidíme klasické prostředí systému Android, ale vlastní prostředí uzpůsobené nudlovitému tvaru displeje. Zařízení má být zcela autonomní, chybět nemají telefonní funkce, přítomen bude dokonce i fotoaparát.

Přesto právě kvůli displeji si nedovedeme představit, že toto zařízení nahradí smartphone; úzký displej rozhodně nebude vhodný na prohlížení fotografií, videa či na spouštění klasických aplikací. Stejně tak si nedovedeme představit, že byste toto zařízení používali jako fitness náramek, na to je pro změnu příliš robustní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments