Cena:

Nástupce skládací Motoroly Razr odhalil parametry. V hlavní roli nejnovější Snapdragon

Motorola Razr 5G 001

Ohebný smartphone Motorola Razr patřil mezi první „skládačky“, které se dokázaly dostat až na pulty obchodů. Ani přes tuto výhodu se ovšem nedokázala Motorola na trhu výrazněji prosadit, především kvůli nešťastné kombinaci parametrů střední třídy a prémiové ceny. Z konkurenčního boje tak lépe vycházel Samsung, který nabídl lepší provedení, silnější parametry a dokonce i příznivější cenu.

Motorola Razr 5G 2020 042
Motorola Razr 5G

Motorolu nicméně neúspěch negativně nepoznamenal, o čemž svědčí zhruba dva týdny staré prohlášení generálního ředitele Lenovo Mobile Business Group Chena Jina. Ten na čínské sociální síti Weibo potvrdil, že nástupce Motoroly Razr 5G je v přípravě. Zatímco tehdy jsme o případných specifikacích neměli žádné indicie, nyní přišel server XDA Developers s možnými parametry chystané ohebné Motoroly.

Odhalené parametry naštěstí rozptýlily obavy, že se Motorola ze svých chyb nepoučí a opět dodá na trh střední třídu za prémiovou cenu. Srdcem telefonu by měl být čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, doplněný o 6/8/12 GB RAM a 128/256/512 GB vnitřní paměti. Chybět by samozřejmě nemela podpora 5G, NFC a technologie UWB.Motorola Razr 5G 001Nepřehlédněte

Recenze Motorola RAZR 5G: ohebný displej má šmrnc, výbava je stále o kompromisech

Mimo tyto parametry se spekuluje také o displeji s miniaturním výřezem pro selfie kameru a obnovovací frekvencí 120 Hz, přičemž rozlišení by mělo být pouze 1080p. O vnějším displeji bohužel zatím nemáme žádné informace.

Nová Motorola Razr zamíří také do Evropy

Pozitivní zpráva se týká také dostupnosti – dle informací XDA Developers by nová Motorola Razr neměla být limitována pouze na čínský trh, ale údajně se plánuje její prodej také v Severní Americe a Evropě. Předpokládá se, že nová ohebná Motorola by se mohla představit už v následujících měsících, vzhledem k tomu, že poslední Razr byl uveden na trh v září 2020.

0 %

Trust Meter

Jak věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.