Sledujte nás na YouTube

Nástroj od Googlu pro měření stráveného času na telefonu je dostupný pro Pixely a Android One

Na jarní vývojářské konferenci I/O představil Google novinky Androidu Pie, mezi nimiž nechyběla funkce Digitální rovnováha (Digital Wellbeing), což je přehledný monitoring času, který uživatel stráví používáním smartphonu a jeho aplikací. Digitální rovnováha se nakonec v rámci systémové aktualizace do Androidu Pie nedostala, nyní však přichází jako separátní aplikace.

Omezení závislosti na telefonu

Digitální rovnováha se přehoupla z beta verze do ostré verze 1.0 a mohou si ji stáhnout všichni majitelé smartphonů Google Pixel a telefonů zařazených do programu Android One, podmínkou je systém Android ve verzi 9.0 Pie. Aplikace umí přehledně zobrazit, jaký čas uživatel strávil koukáním na displej, a jak často a dlouho používá konkrétní aplikace. Měřen je také počet přijatých oznámení a frekvence odemykání telefonu.

Užitečné funkce

Funkce Denní časovače má uživateli pomoci stanovit časové limity používání aplikací, funkce Večerka zase umí zešednou obrazovku a utlumit oznámení, aby byl uživatel motivován odložit telefon.

Digitální rovnováha
Digitální rovnováha
 • Digitální rovnováha Screenshot
 • Digitální rovnováha Screenshot
 • Digitální rovnováha Screenshot
 • Digitální rovnováha Screenshot
 • Digitální rovnováha Screenshot

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Carda (neregistrovaný)

  Já nevím používá tuhle kravinu nebo podobný vůbec někdo?

  • Uni, jako první.. :-D

  • Psenda (neregistrovaný)

   Ja bych do tourcite aspon vyzkousel, ale nemam pixel ani Android One…

  • Carda (neregistrovaný)

   Jako netuším proč bych si vlastně měl nastavovat aby mě mobil otravoval že ho moc často používám já v tom prostě smysl že si to někdo dobrovolně nastaví nevidím :-D

  • Xpaulos2 (neregistrovaný)

   Aj na Xiaomi MI8 je to dostupné, zíde sa keď si chce niekto pozrieť nejaké štatistiky, koľko krát odomknul, koľko notifikácii denne príde a použitie app, ale aby ma otravoval to nie, možno dobre pre deti

 2. ZephyrCZ (neregistrovaný)

  Mě to naopak přijde hodně fajn.

  Je to stejné, jako když si člověk začne hlídat například tok svých financí. Dokud to nedělá, opravdu poctivě, nemá šanci kontrolovat tok peněz, ať si kdo chce říká cokoli. Až po delší době je pak člověk překvapen, kolik peněz vlastně utratí za kraviny, kolik ho nákladově doopravdy stojí auto apod..

  A tady to bude stejné. Takže dobrovolně si tu aplikaci pustit, nechat jí monitorovat používání a v delším časovém úseku si to prohlédnout, to není vůbec špatný nápad.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *