Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Nástroj od Googlu pro měření stráveného času na telefonu je dostupný pro Pixely a Android One

Nástroj od Googlu pro měření stráveného času na telefonu je dostupný pro Pixely a Android One

Na jarní vývojářské konferenci I/O představil Google novinky Androidu Pie, mezi nimiž nechyběla funkce Digitální rovnováha (Digital Wellbeing), což je přehledný monitoring času, který uživatel stráví používáním smartphonu a jeho aplikací. Digitální rovnováha se nakonec v rámci systémové aktualizace do Androidu Pie nedostala, nyní však přichází jako separátní aplikace.

Omezení závislosti na telefonu

Digitální rovnováha se přehoupla z beta verze do ostré verze 1.0 a mohou si ji stáhnout všichni majitelé smartphonů Google Pixel a telefonů zařazených do programu Android One, podmínkou je systém Android ve verzi 9.0 Pie. Aplikace umí přehledně zobrazit, jaký čas uživatel strávil koukáním na displej, a jak často a dlouho používá konkrétní aplikace. Měřen je také počet přijatých oznámení a frekvence odemykání telefonu.

Užitečné funkce

Funkce Denní časovače má uživateli pomoci stanovit časové limity používání aplikací, funkce Večerka zase umí zešednou obrazovku a utlumit oznámení, aby byl uživatel motivován odložit telefon.

Digitální rovnováha
Digitální rovnováha
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments