Nadějný startup přemění za minutu jakýkoliv bicykl na elektrokolo

Na serveru pro kolektivní financování IndieGogo se objevil zajímavý projekt, který udělá radost zejména městským „cyklistům“. Jmenuje se UrbaNext a jedná se o náhradní přední kolo pro váš bicykl s vestavěným elektromotorem.

Výrobce slibuje, že toto kolo dostanete na své kolo již za 60 vteřin a ujedete s ním vzdálenost téměř 50 km maximální rychlostí 32 km/h (v Evropě omezeno na 25 km/h). UrbaNext bude v nabídce pro běžné rozměry kol: 24”, 26”, 27.5”, 29″, 650c a 700c, což má zajistit kompatibilitu s 99 % kol.

https://www.youtube.com/watch?v=UYkkdxrlf6A

Po instalaci si uživatel může vybrat mezi 3 režimy: plně elektrický, pomocný, a zcela bez pomoci. Zatímco první z nich vás nijak nebude nutit šlapat, u druhého mobilní aplikací regulujete, jak velkou pomoc potřebujete, což se poté projeví na výdrži baterie. Zatímco americkou verzi UrbaNext pohání 350W motor, evropský model má výkon omezen na 240 W.

UrbaNext se již na IndieGogo podařilo zafinancovat, v době psaní článku jeho autoři nasbírali částku 653 tisíc dolarů, což je 1269 % původně požadované částky. Ceny začínají na 319 dolarech (asi 7 500 korun bez DPH), maloobchodní cena je pak stanovena na 380 dolarů (asi 8 900 korun bez DPH). Máte-li o UrbaNext zájem, podívejte se na stránku produktu přímo na IndieGogo.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku