TOPlist

Nabušená Motorola Droid X představena: Konkurence pro HTC HD2 a EVO 4G

Už brzy zamíří na americký trh nový rychlík od Motoroly s názvem Droid X. Jde o velmi výkonné zařízení s velkým displejem o úhlopříčce 4,3 palce a WVGA rozlišením. Operační systém Android 2.1 pohání 1 GHz procesor a na zadní straně najdeme 8 MPx fotoaparát. Verze pro evropský trh zatím představena nebyla, ale snad nás Motorola nenechá dlouho čekat.

oficiální specifikaci chybí o procesoru jakákoliv zmínka. Redaktorům ze serveru Engadget se ale podařilo vypátrat, že jde o 1 GHz rychlíka (ARMv7) od společnosti Texas Instruments (OMAP 3630). Jejich postřehy z rychlosti zařízení a odezvy systému jsou velmi pozitivní, takže je zřejmé, že Motorola Droid X nebude žádný hlemýžď. Dalším lákadlem bude kapacitní displej s WVGA rozlišením (854×480 px) a velkou úhlopříčkou 4,3palce. Systém bude podporovat multidotyková gesta a automatické natáčení obrazu skrze pohybový senzor. Chybět nesmí ani elektronický kompas, a proximity senzor + světelné čidlo sloužící k automatické regulaci podsvícení. Pokud by vám však doporučené hodnoty nevyhovovaly, můžete funkce senzoru vypnout a jas nastavit ručně.

- - -

Americká verze Droidu X nabídne podporu sítí třetí generace a CDMA EVDO(800/1900 MHz). Z telefonu mimochodem půjde skrze aplikaci od výrobce vytvořit Wi-Fi hotspot, skrze který budete moci sdílet internet až pro dalších 5 zařízení v dosahu. Mezi bonusovým obsahem nebude chybět ani 3D závodní hra Need for Speed: Shift a softwarová klávesnice Swype, na které je možné psát opravdu rychle. Pro běh systému a aplikací bude připraveno slušných 512 MB RAM. Vnitřní úložiště nabídne 8 GB a chybět nebude ani slot na microSDHC karty (16 GB karta bude přímo v balení).

- - -

Krátce se zastavíme u fotoaparátu. Ten totiž nabídne rozlišení 8 MPx, duální LED diodu a záznam videa v HD rozlišení (720p při plných 30 FPS). Automatické ostření a geotagging jsou samozřejmostí. Motorola Droid X má rozměry 65.5 x 127.5 x 9.9 mm a hmotnost 155 gramů. Tloušťka je velmi příjemná, ale neplatí pro celou délku telefonu; v oblasti fotoaparátu je totiž celkem výrazný výstupek, který ještě několik milimetrů přidá. Dodávaný akumulátor s kapacitou 1540 mAh také není žádné šidítko a výrobce slibuje 220 hodin pohotovostního režimu nebo 480 minut hovoru (3G). Výbavu završuje podpora bezdrátových sítí Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS navigace, Bluetooth 2.1 (A2DP, EDR) a 3,5 mm konektor na sluchátka. Modul pro příjem FM rádia ve specifikaci není zmiňován, ale je možné, že je jen softwarově blokován a později se od komunity objeví nějaké nástroje, které jej aktivují.

- - -

- -

Motorola se za tenhle nový přírůstek mezi Android komunikátory rozhodně stydět nemusí, protože po hardwarové stránce jde o velmi dobře vymyšlené zařízení. Nezbývá tedy, než americkému trhu závidět blížící se uvedení na trh, a zároveň doufat, že Motorola časem uvede i verzi s podporou GSM.

Zdroje: Motorola, Engadget

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku