Domů » Bleskovky » Na WhatsApp míří tmavý režim. Poradíme, jak ho aktivovat už nyní

Na WhatsApp míří tmavý režim. Poradíme, jak ho aktivovat už nyní

Jedna z nejžádanějších funkcí, kterou je tmavý režim, pomalu, ale jistě, míří do populární chatovací aplikace WhatsApp. Na Redditu se dokonce objevilo vlákno, ve kterém je aktivace tmavých barev v kecálku nejen odhalena, ale také je popsán způsob, jakým tmavý režim aktivovat. Má však jednu zásadní trhlinu – pro jeho aktivaci je potřeba telefon rootnout.

Možností je několik…

Vzhledem k ne zrovna legální povaze aktivace skrze root nicméně tento postup nemůžeme doporučit. Vyzkoušet nicméně můžete alternativní a bezpečnější metody. Jednou z možností je v nastavení vybrat vlastní tapetu na pozadí chatu. Můžete si zvolit také jednobarevné pozadí, konkrétně černé. To sice má do tmavého režimu daleko, ale spoustě uživatelů to může stačit.

Druhá možnost je tady pro vlastníky telefonů s Androidem 10 a beta verzí WhatsAppu. Nejprve nastavte téma celého telefonu na tmavé, následně zašlete některému z vašich kontaktů odkaz na video na YouTube. Tento odkaz poté otevřete a přepněte jej do režimu plovoucího okna (picture-in-picture). Pokud vše proběhlo hladce, máte WhatsApp v tmavém režimu.

S alternativním postupem přišel server Gizmochina. Ten radí přesunou telefon do vývojářského módu (7x klepnout na číslo buildu) a tam poté vynutit tmavý režim v celém telefonu. Tyto postupy nicméně nemusí fungovat ve všech zařízeních. A jak jste dopadli vy? Podařilo se vám nastavit WhatsApp do tmavého režimu? Dejte nám vědět v komentářích. Pokud ani jeden z postupů nezabral, bude nutné vyčkat, než populární kecálek tuto funkcionalitu nabídne oficiální cestou.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments