Domů » Bleskovky » Na WhatsApp míří tmavý režim. Poradíme, jak ho aktivovat už nyní

Na WhatsApp míří tmavý režim. Poradíme, jak ho aktivovat už nyní

Jedna z nejžádanějších funkcí, kterou je tmavý režim, pomalu, ale jistě, míří do populární chatovací aplikace WhatsApp. Na Redditu se dokonce objevilo vlákno, ve kterém je aktivace tmavých barev v kecálku nejen odhalena, ale také je popsán způsob, jakým tmavý režim aktivovat. Má však jednu zásadní trhlinu – pro jeho aktivaci je potřeba telefon rootnout.

Možností je několik…

Vzhledem k ne zrovna legální povaze aktivace skrze root nicméně tento postup nemůžeme doporučit. Vyzkoušet nicméně můžete alternativní a bezpečnější metody. Jednou z možností je v nastavení vybrat vlastní tapetu na pozadí chatu. Můžete si zvolit také jednobarevné pozadí, konkrétně černé. To sice má do tmavého režimu daleko, ale spoustě uživatelů to může stačit.

Druhá možnost je tady pro vlastníky telefonů s Androidem 10 a beta verzí WhatsAppu. Nejprve nastavte téma celého telefonu na tmavé, následně zašlete některému z vašich kontaktů odkaz na video na YouTube. Tento odkaz poté otevřete a přepněte jej do režimu plovoucího okna (picture-in-picture). Pokud vše proběhlo hladce, máte WhatsApp v tmavém režimu.

S alternativním postupem přišel server Gizmochina. Ten radí přesunou telefon do vývojářského módu (7x klepnout na číslo buildu) a tam poté vynutit tmavý režim v celém telefonu. Tyto postupy nicméně nemusí fungovat ve všech zařízeních. A jak jste dopadli vy? Podařilo se vám nastavit WhatsApp do tmavého režimu? Dejte nám vědět v komentářích. Pokud ani jeden z postupů nezabral, bude nutné vyčkat, než populární kecálek tuto funkcionalitu nabídne oficiální cestou.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

10 komentářů

 1. Děkuji, nechci. Nekupuju si barevný displej abych se u každé aplikace díval na černou plochu. Nechápu tuhle módu kvůli amoledům.

  • Až zjistíš, jak funguje AMOLED, tak pochopíš 😊

  • Proč jsi nabyl dojmu, že to nevím? Je mi naprosto u zadních partií, jestli končím den s 25% nebo s 50% baterky, já si kupuju barevný displej a tak chci BARVY, ne černou obrazovku s pár údaji nad tím.

  • Ja si vecer „cernou obrazovkou“ predevsim setrim oci, a to zasadne.

  • Napsal jsi, že to nechápeš. Jestli nechápeš, že s černými prvky se dá na AMOLEDu ušetřit energie, tak je mi tě líto. A pokud ti to je u zadních partií, tak zbytečně se k tomu jakkoliv vyjadřovat. Na druhou stranu proč mít v messengeru komplet bílou, která může být v pohodě nahrazena černou a tam bude rozdíl ve spotřebě docela zásadní.

  • No já mám taky barevný displej a nechci se koukat na bíle pozadí ve většině aplikací. Přes den nebo v dobře osvětlené místnosti OK, ale pokud je šero nebo tma, tak fakt nechci, aby mě oslňoval vlastní mobil, protože nějaká appka neumí tmavý režim a nezachrání to ani automatická regulace jasu. Jasně, že je pro mě i přínosem, že na AMOLEDu mi to i ušetří energii, ale opravdu nechci tmavý režim kvůli baterii, ale kvůli očím…
   A navíc to není móda, je to návrat k normálnosti, kdysi bylo světlé a tmavé prostředí běžné, pak přišla ta podělaná móda, že všude bílá a jiné jasné a zářivé barvy, takže konečně zase možnost volby…

  • Šetří oči ?

 2. Ano, editace xml podle rededitu funguje, v Nastavení se objeví nová položka Motiv – Světlý, Tmavý, Výchozí. Poslední funguje podle nastavení v systému Android 10, takže i automaticky přepíná večer ze světlého na tmavý pomocí aplikace Auto Dark Theme. Ráno samozřejmě naopak.

 3. beta verze plná, takže to je neprůchodné….využil jsem tedy metodu pomocí root. Paráda. Jinak samozřejmě berlička s tmavou tapetou je taky použitelná. Dřív jsem to tak měl. Díky ta tip.

  • Root nechci, beta program je několik měsíců stále plný a finální verze s dark mode bude kdo ví kdy….nechápu proč jim to tak trvá

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).