Na tohle uživatelé WhatsAppu čekali roky! Novinka potěší přeběhlíky z Androidu na iPhone

person holding black android smartphone

Přechod z jedné mobilní platformy na druhou může způsobit mnoho vrásek. To platí dvojnásob v případech, kdy jste zvyklí na některé aplikace, které pro cílový systém neexistují, anebo mezi jejich různými verzemi nelze jednoduše přesouvat data. To druhé je případ například oblíbeného komunikátoru WhatsApp, který sice existuje pro Android i iOS, ovšem meziplatformní migrace dat u něj není jednoduchou záležitostí.

Přesun konverzací z iOS do Androidu nabídl WhatsApp loni. Nejprve byla tato funkce omezena pro telefony Samsung, později se rozšířila na smartphony všech značek s Androidem 12. K přesunu dat bylo zapotřebí spojit obě zařízení USB-C kabelem.

WhatsApp 1

Aktuálně WhatsApp připravuje možnost migrace dat opačným směrem, tedy z Androidu na iOS. A světě div se, tentokráte to půjde bezdrátově. Pro přenos dat jsou na koncových zařízeních vyžadovány minimálně systémy Android 5 (Lollipop) a iOS 15.5 a obě zařízení musí být připojena ke stejné Wi-Fi síti, připojena k nabíječce i přihlášena ke stejnému telefonnímu číslu.

Přesun dat probíhá lokálně. Na straně telefonu s Androidem je vyžadována aplikace Přechod na iOS, přičemž přijímání dat na iPhonu lze provést pouze v rámci prvotního nastavení telefonu. Data z telefonu s Androidem nebudou smazána – to je nutné v případě potřeby posléze provést manuálně. Přesun je omezen pouze na zprávy – historie hovorů nebo platební transakce se tímto způsobem nepřenesou.

Migrace dat z Androidu na iOS je zatím pouze ve fázi beta testování, nasazení do ostré verze očekávejme v příštích týdnech.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku