Cena:

Na odhalení her pro PlayStation 5 si počkáme o něco déle. Sony odkládá čtvrteční tiskovku

DualSense Controller PS5 playstation 5 1

Letošní rok není technologickým novinkám příliš nakloněn. Pandemie COVID-19 pomalu ustává, avšak v USA nyní řádí velké občanské nepokoje, které svět technologií rovněž ovlivňují – Google posunul termín odhalení Androidu 11, Apple uzavřel své kamenné obchody a společnost Sony zrušila svojí chystanou tiskovku týkající se budoucích her pro chystanou konzoli PlayStation 5.

Společnost Sony v oficiálním oznámení uvedla, že v tuto chvíli není vhodná chvíle oslavovat nově příchozí hry, a že by měly být slyšet jiné, důležitější hlasy. Japonská firma dále vyjádřila nesouhlas se systematickým rasismem a s policejní brutalitou.

Zítřejší akce Sony měla obsahovat více než hodinový stream nových her pro PlayStation 5, a to od velkých i malých herních studií, podle některých spekulací dokonce mohl být poodhalen design této konzole. Náhradní termín pro akci Sony zatím zvolen nebyl.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.