Mysleli jste si, že je Skype mrtvý? Microsoft chystá velký comeback

Skype 2

Komunikační nástroj Microsoft Teams již nějakou dobu není pouze firemní záležitostí, ale mohou jej používat i obyčejní smrtelníci k běžné komunikaci. Microsoft dokonce Teams integroval přímo do Hlavního panelu ve Windows 11, což nás vedlo k logickému závěru – Skype je mrtev, ať žije Teams. Zjevně jsme se ale zmýlili.

Microsoft chystá pro Skype nový život

V Redmondu se zjevně nechystají zavřít za aplikací Skype vody, ale naopak ji plánují proměnit v moderní komunikační nástroj, minimálně na platformě Windows. Ještě do konce letošního roku by měla přijít nová verze aplikace, která má být rychlejší, spolehlivější, a hlavně má lépe vypadat; v přípravě je kompletní redesign, podpora témat, pozadí a nové rozložení ovládacích prvků.

Skype 3

Aplikace se například dočká možnosti schování vašeho obličeje při videohovoru (i když jej druhá strana uvidí), videokanály bude možné přeskupovat do mřížek, v záhlaví konverzací nově uvidíte gradientní tlačítka a avatary skupin apod. Novou funkcí bude TwinCam, která umožní použít smartphone jako sekundární kameru, dočkat bychom se měli i instantního překladače z jiných jazyků. Skype také bude možné po přijetí pozvánky ke konverzaci používat bez registrace nebo instalace aplikace přímo ve webovém prohlížeči.

Přesné datum vydání nové aplikace Skype zatím neznáme.

Nový kabát dostane i Malování

Skype není jedinou aplikací, která se s příchodem Windows 11 dočká nového vzhledu. Insideři odebírající nová sestavení v kanále Dev v tomto týdnu například získali novou verzi aplikace Malování, která se dočkala několika novinek – zjednodušeného panelu nástrojů, nové rozbalovací nabídky či zbrusu nového nástroje pro práci s textem.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku