Domů » Bleskovky » Mysleli jste si, že je Skype mrtvý? Microsoft chystá velký comeback

Mysleli jste si, že je Skype mrtvý? Microsoft chystá velký comeback

Komunikační nástroj Microsoft Teams již nějakou dobu není pouze firemní záležitostí, ale mohou jej používat i obyčejní smrtelníci k běžné komunikaci. Microsoft dokonce Teams integroval přímo do Hlavního panelu ve Windows 11, což nás vedlo k logickému závěru – Skype je mrtev, ať žije Teams. Zjevně jsme se ale zmýlili.

Skype 2

Microsoft chystá pro Skype nový život

V Redmondu se zjevně nechystají zavřít za aplikací Skype vody, ale naopak ji plánují proměnit v moderní komunikační nástroj, minimálně na platformě Windows. Ještě do konce letošního roku by měla přijít nová verze aplikace, která má být rychlejší, spolehlivější, a hlavně má lépe vypadat; v přípravě je kompletní redesign, podpora témat, pozadí a nové rozložení ovládacích prvků.

Skype 3

Aplikace se například dočká možnosti schování vašeho obličeje při videohovoru (i když jej druhá strana uvidí), videokanály bude možné přeskupovat do mřížek, v záhlaví konverzací nově uvidíte gradientní tlačítka a avatary skupin apod. Novou funkcí bude TwinCam, která umožní použít smartphone jako sekundární kameru, dočkat bychom se měli i instantního překladače z jiných jazyků. Skype také bude možné po přijetí pozvánky ke konverzaci používat bez registrace nebo instalace aplikace přímo ve webovém prohlížeči.

Přesné datum vydání nové aplikace Skype zatím neznáme.

Nový kabát dostane i Malování

Skype není jedinou aplikací, která se s příchodem Windows 11 dočká nového vzhledu. Insideři odebírající nová sestavení v kanále Dev v tomto týdnu například získali novou verzi aplikace Malování, která se dočkala několika novinek – zjednodušeného panelu nástrojů, nové rozbalovací nabídky či zbrusu nového nástroje pro práci s textem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Ani ten clanek nectu ale vse na co microsoft sahne je ted uplne mimo… doufam ze si nekdy opravej reputaci

  2. Skype jsem přestal používat pro nespolehlivost nikoli kvůli vzhledu.

  3. Já skype používam furt. K telefonům do/ze zahraničí a rodinnej chat. Muj největší problem je, jak obří moloch to je a jak furt trvá, než se v něm něco načte.

  4. Malování, Skype…
    Inu proč nereinkarnovat něco , co většině lidí neschází…

  5. Skype je katastrofa. Skype mŕtvy nebol a nebude keďže ho používa nespočet firiem. Ale ten Skype ktorý je pre bežných užívateľov pokazili úplne samé chyby hlavne, že sú tam samolepky a somariny…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).