MWC je za dveřmi: jaké novinky můžeme očekávat?

Největší mobilní akce tohoto roku – Mobile World Congress konaný každoročně v katalánské Barceloně – se nezadržitelně blíží. Každý výrobce bude chtít na veletrhu ukázat to nejlepší ze svého portfolia, takže o zajímavé novinky nebude nouze. I přes to, že se firmy snaží svá odhalení tajit až do poslední chvíle, často alespoň střípky proniknou na veřejnost. Na co se můžeme ve dnech 26. února – 1. března těšit?

Samsung

Největší výrobce chytrých telefonů na světě, korejský gigant Samsung, chystá na MWC velká odhalení nových modelů v čele s novými vlajkovými loďmi – modelem Galaxy S9 a Galaxy S9+. Očekávání podporuje fakt, že současná verze vlajkové lodě byla představena v Barceloně minulý rok.

Dočká se S8 nástupce?

Mezi spekulace se také řadí ukázka skládacího modelu, na kterém Korejci intenzivně pracují. Pokud by Samsung nepředstavil rovnou prodejní model, očekává se alespoň jeho prototyp. A i když není nic, co by tuto spekulaci potvrzovalo, možná Samsung ukáže i novou verzi svého tabletu Galaxy Tab.

HTC

Tchajwanské společnosti HTC se po finanční stránce příliš nedaří. Což bohužel napovídá, že se nových modelů pravděpodobně nedočkáme. Navíc je model U11+ poměrně čerstvým přírůstkem, takže se jeho nástupce takto brzy určitě nedočkáme.

LG

Korejská dvojka a nesmiřitelný rival Samsungu LG také pravděpodobně nepřijede do Barcelony s prázdnou. Dva ročníky po sobě představovali Korejci nový vlajkový model právě na MWC – konkrétně G5 v roce 2016 a G6 v roce 2017. Pro letošní rok se tak dá předpokládat, že nastavený trend neopustí.

Jaké jméno ponese nová vlajková loď LG?

Ohledně vlajkové lodi LG kolují různé spekulace. Nejprve se spekulovalo, že nový model nebude mít v názvu písmeno G, poté se naopak objevilo označení G7 v aplikaci LG Pay. Jisté je jen to, že podle vyjádření samotného LG „budou nové modely představeny ve chvíli, kdy to bude zapotřebí a ne jen proto, že to udělala konkurence.“

Sony

Světoznámá společnost ze země vycházejícího slunce na druhou stranu světa rovněž nepřijede s prázdnou. Nejvíce pozornosti na sebe strhává spekulace o modelu Xperia XZ, u kterého se čeká OLED displej s poměrem stran 18:9 a duální fotoaparát, které Sony dosud ještě v chytrých telefonech nepoužilo.

Je toto nová vlajková loď Sony?

Více než prvotřídní vlajkovou loď od Japonců pravděpodobně očekávat nemůžeme vzhledem k tomu, že nové modely o slabších parametrech představili poměrně nedávno na veletrhu spotřební elektroniky CES v americkém Las Vegas. I tak ovšem doufáme, že to bude stát za to.

Nokia

Finská společnost HMD Global, která vlastní práva na značku Nokia, chystá na MWC „něco úžasného“.  Co to něco má být, to už zástupce společnosti neprozradil. Na to, co si pro nás Finové přichystali, si tak chtě nechtě budeme muset počkat do února.

Lenovo

Ačkoli čínské Lenovo oficiálně přestalo vyrábět smartphony pod svou značkou, značky Moto se ukončení výroby rozhodně netýká. Na MWC tak můžeme očekávat celou plejádu nových zařízení se značkou Moto. Ostatně všechny tyto modely pomalu prosákly na veřejnost.

Lenovo mezi velké tajnůstkáře nepatří

Pod značkou Moto tak jistě oficiálně uvidíme 7 modelů, které se svou výbavou budou řadit od nejméně vybavených kousků po trhače asfaltu. Dočkat bychom se mohli tří modelů řady G – G6, G6 Plus a G6 Play. Dalšími očekávanými modely jsou Z3 a Z3 Play a poslední dva X5 a E5. Máme se tedy na co těšit.

Alcatel/Blackberry

Dvojce výrobců, od kterých jsme již delší dobu nic neslyšeli. Alcatel pravděpodobně nové modely nepřiveze, nicméně by na evropský trh mohl uvést model 3C. Blackberry pravděpodobně nic nepředstaví, i když by nástupce modelu KEYone byl jistě vítaný.

Huawei

Mobilní trojka z Číny, společnost Huawei, má rovněž na MWC tradici v představování vlajkových modelů. V loňském roce do Barcelony přivezla modely P10 a P10 Pro, letos se očekává představení jejich nástupců. Nicméně úniky informací se nezmiňují o nových modelech s názvem P11 a P11 Pro.

Je nástupce P10 za dveřmi?

Nepotvrzují ani očekávanou trojici chytrých telefonů P20, P20 Plus a P20 Pro. Za nic neříkajícími názvy se má ovšem schovávat delší dobu spekulovaná novinka – trojice fotoaparátů na zadní straně. Jestli Číňané představí rovnou tři modely s trojitým fotoaparátem, na to si budeme muset počkat.

Asus

O představách dalšího tchajwanského výrobce Asusu se toho moc neví. Asus ZenFone 4 byl představen ani ne půl roku nazpět což naznačuje, že je na ZenFone 5 příliš brzy. Přítomnost na MWC je ale potvrzená, takže je otázkou, co k nám ostrované do Barcelony přivezou.

Xiaomi

Čínský drak Xiaomi má v plánu se letos vrátit do Barcelony a návrat by to měl být ve velkém stylu. V rámci spekulací padlo také jméno nové vlajkové lodi – modelu Mi 7. Mezi očekávané kousky se řadí také model ze střední třídy s gigantickou baterií s označením Mi Max 3.

Pochlubí se Číňané s nástupcem modelu Mi 6?

Otázkou u jakéhokoliv nově představeného modelu od populární čínské značky ovšem stále je, zda se mezi podporovaná LTE pásma budou řadit také ta naše. Dá se předpokládat, že se vstupem Xiaomi na globální trh s modelem Mi A1, je tato varianta více než pravděpodobná.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku