Kompletní únik: toto jsou všechny letošní smartphony Moto

Společnost Lenovo pro letošní rok chystá několik smartphonů značky Motorola, dočkáme se jak těch nejvybavenějších modelů s podporou přídavných modulů, tak levnějších zařízení pro ty zákazníky, jimž o modularitu a vysoký výkon tolik nejde.

Moto Z3 a Z3 Play

Vrchol portfolia mají v letošním roce tvořit dva smartphony „zetkové“ řady. Aby byla zachována kompatibilita se současným příslušenstvím Moto Mods, musí mít telefony stejné rozměry jako jejich předchůdci. Díky ztenčení rámečků však má zůstat více místa na samotný panel, jeho úhlopříčka má narůst na 6 palců a u klasického modelu Z3 má být panel u stran zahnutý.

Zajímavostí je, že kvůli ztenčení rámečků nenajdeme na přední straně čtečku otisků prstů a na záda se kvůli možnosti připojovat moduly umístit nedá. Je tedy možné, že Lenovo tento prvek umístí do přímo do displeje nebo sáhne po jiné technologii, např. čtečce duhovky či 3D skenu obličeje. Moto Z3 Play dostane vylepšený duální fotoaparát s inteligentními funkcemi.

Další render naznačuje nový mod, který přinese podporu 5G sítí. Vzhledem k jeho tloušťce však očekáváme, že bude mít i jiné funkce, například vestavěnou baterii pro prodloužení výdrže. Dá se předpokládat, že Moto Z3 bude pohánět vlajkový Snapdragon 845, zatímco Moto Z3 Play dostane levnější a slabší čipset a nižší cenu.

Moto X5

Nástupce má dostat i Moto X4, nejvyšší model bez přídavných modulů. Moto X5 dostane větší 5,9″ s displej s FullHD+ rozlišením a tenčími rámečky, nad ním jsou patrné dvě čočky selfie kamerky. Nalevo i napravo od nich jsou vidět ukazatele signálu bezdrátových sítí a nabití baterie, což nasvědčuje tomu, že displej bude sahat až k horní straně displeje a bude vyříznutý podobně jako u iPhone X.

Do zakřivených zad bude vsazen klasický kruhový fotomodul se dvěma čočkami fotoaparátu a přisvětlovací LED. Oba fotoaparáty mají disponovat inteligentními funkcemi, chytré má být i samotné prostředí telefonu využívající prvky umělé inteligence. Ani u tohoto modelu není viditelná čtečka otisků prstů.

Moto G6, G6 Play a G6 Plus

Populárními smartphony Moto jsou cenově dostupné a slušně vybavené modely „géčkové“ řady. Letos mají přijít tři modely, G6 a G6 Plus a G6 Play. Největší má být Moto G6 Plus s širokoúhlým 5,93″ displejem s Full HD+ rozlišením, pohánět jej má čipset Qualcomm Snapdragon 630 se 3, 4 nebo 6 GB RAM. Pro ukládání dat poslouží 32 nebo 64GB úložiště, fotoaparáty mají mít rozlišení 12 a 5 megapixelů. Pod hlavním fotoaparátem se bude nacházet kruhové logo Motoroly, v něm bude integrovaná čtečka otisků prstů. Akumulátor má mít kapacitu 3 200 mAh. Moto G6 Plus dorazí v černé, stříbrné a modré barvě za cenu 330 dolarů (asi 6 900 korun bez DPH).

Klasická G6 má dostat menší 5,7″ Full HD+ a slabší čipset Snapdragon 450. Do menšího těla se má vejít menší 3 000mAh akumulátor, jinak bude výbava stejná s modelem G6 Plus. I tento telefon bude mít čtečku otisků prstů integrovanou do loga výrobce na zadní straně. Moto G6 dorazí v černé, stříbrné a růžovo-zlaté barvě za cenu 240 USD (asi 7 100 korun).

O modelu G6 Play máme nejméně informací, pouze víme, že dostane 5,7″ displej s běžným poměrem stran 16:9 a masivní 4 000mAh baterii. Telefon má dorazit v šedé, tmavě modré a zlaté barvě, cena je zatím neznámá.

Moto E5

Úplně nejlevnějším modelem v portfoliu bude Moto E5, který dostane displej se standardním poměrem stran 16:9 a poměrně širokými rámečky okolo. Do široké brady Lenovo překvapivě neintegrovalo čtečku otisků prstů, ta bude integrována do kruhového loga Moto na zadní straně.

Hardwarová specifikace je v tuto chvíli neznámá, dá se však předpokládat, že bude podmíněna co nejnižší ceně.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku