TOPlist

MWC v podání Huawei: nové notebooky, all-in-one počítač, e-ink tablet a chytrý reproduktor

Huawei MWC

Společnost Huawei představila v předvečer zahájení veletrhu MWC nové produkty. Nedočkali jsme se sice žádného nového smartphonu, ovšem i tak měli Číňané co ukázat.

Huawei MateBook X Pro 2022: ultrabook na cesty

Jednou z představených novinek je například nová generace MateBooku X Pro. Jedná se o špičkový ultrabook, který nabízí slušný výkon zabalený do kompaktního těla s tloušťkou 15,5 mm a hmotností 1,38 kg. Disponuje dotykovým 14,2” displejem s rozlišením 3 120 × 2 080 pixelů, obnovovací frekvencí 90 Hz, maximálním jasem 500 nitů a plným pokrytím gamutu DCI-P3. Okolo něj se rozprostírají velmi tenké rámečky o tloušťce 6 mm. Přesto se do nich vešla klasická webkamera s HD rozlišením. Huawei tak chvályhodně upouští od nelichotivého umisťování kamery do horní řady kláves.

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro 2022 pohání procesory Intel Core 11. generace s integrovaným grafickým čipem Intel Xe. O jejich chlazení se stará speciálně navržený systém obsahující tři přívody vzduchu, dva ventilátory, a dokonce i odpařovací komora. Díky tomu si mohl výrobce dovolit navýšit tepelný výkon procesoru (TDP) až na 30 wattů. Maximální konfigurace může disponovat až 16 GB RAM a 1TB SSD.

Huawei MateBook X

Milovníky hudby potěší hned šest reproduktorů a přítomnost klasického portu na sluchátka, který doprovází čtveřice USB-C (USB 3.2) sloužících mimo jiné i k nabíjení notebooku přiloženou 90W GaN nabíječkou. Sympatické je, že tyto porty lze využít i k rychlému dobíjení smartphonů, a to výkonem až 50 wattů.

Huawei MateBook X Pro půjde do prodeje za cenu startující na vysokých 1 899 eurech (asi 47 tisíc korun).

Huawei MateBook E: počítač v těle tabletu

Další představenou novinkou je tablet MateBook E, který lze díky operačnímu systému Windows a přídavnému klávesnicovému krytu se stojánkem proměnit v plnohodnotný přenosný počítač. Tablet má v pase 7,9 mm a váží 709 gramů. Boky jsou hliníkové, záda a přední stranu pokrývá odolné sklo. Předek vyplňuje dotykový 12,6” OLED s rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů, který lze ovládat nejen prsty, ale také přiloženým stylusem Huawei M-Pencil.

Huawei Matebook E 2

V tenkém rámečku okolo displeje se nachází 8Mpx webkamera. Hlavní fotoaparát na zádech pak má rozlišení 13 megapixelů. Tablet se pyšní čtveřicí reproduktorů a mikrofonů. V jeho nitrech tiká 11. generace procesorů Intel Core i3, i5 nebo i7 s integrovanou grafikou Intel Xe. V nabídce budou varianty s 8 nebo 16 GB RAM a 256 nebo 512GB úložištěm. Slot na paměťovou kartu chybí, omezená je i konektivita – na těle tabletu se nachází pouze sluchátkový port a jedno USB-C (Thunderbolt 4). Tablet se tak bude spoléhat výhradně na bezdrátovou konektivitu, kterou zastupují Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1. Akumulátor má kapacitu 42 Wh a dobíjí se přiloženým 65W adaptérem.

Huawei MateBook E

Huawei MateBook E bude k dispozici za následující ceny:

  • Varianta s Intel Core i3, 8 GB RAM a 128GB úložištěm přijde na 649 eur (asi 16 tisíc korun s DPH)
  • Verze s Core i5 a 8/256 GB bude stát 999 eur (asi 24 700 korun s DPH)
  • Konfigurace s Intel Core i5 a 16/512 GB přijde na 1 199 eur (asi 29 700 korun s DPH)
  • Model s Intel Core i7 a 16/512 GB pořídíte za 1 399 eur (asi 34 600 korun s DPH)

K posledním dvěma variantám vám Huawei zdarma přibalí klávesnicový kryt.

Huawei MatePad Paper: tablet s e-ink displejem

Rozšířena byla i řada tabletů MatePad, byť nový model s přídomkem Paper se tak trochu vymyká. Namísto klasického LCD nebo OLED panelu totiž dostal 10,4” e-ink displej, takže se bude víc hodit na čtení textu a zaznamenávání ručně psaných poznámek. Huawei ale slibuje, že díky funkci Smart Refresh bude možné na tabletu i pouštět video nebo prohlížet web.

Huawei MatePad Paper

Displej má 32 úrovní podsvícení a je pokrytý speciálním texturovaným povrchem, který má dodávat přirozenější pocit z pohybu stylusu. Podporována je druhá generace dotykového pera M-Pencil, které rozpozná až 4 096 úrovní tlaku a má latenci pouze 26 ms. Systém v tabletu je schopný převádět ručně psaný text do strojově čitelné podoby.

Huawei MatePad Paper 1

Na tabletu běží speciální verze HarmonyOS 2.0 s podporou obsahu z telefonů Huawei. Použitý čipset neznáme, tablet každopádně dostal do výbavy 4 GB RAM a úložiště s kapacitou 64 GB. Bezdrátovou konektivitu zastupuje Wi-Fi 6+, o zabezpečení se stará snímač otisků prstů v zapínacím tlačítku.

Huawei MatePad Paper 2

Nejsilnější stránkou MatePadu Paper bude bezesporu výdrž – při hmotnosti pouze 360 gramů Huawei slibuje až 4 týdny bez nabíječky. Nabízen bude v černé, zelené a modré barvě, cena včetně krytu a stylusu činí 499 eur (asi 12 400 korun s DPH).

Huawei MateStation X: all-in-one počítač s Ryzenem

Další představenou novinkou se stal all-in-one počítač, který je největším počítačem v současné nabídce Huawei. Disponuje 28,2” displejem s rozlišením 3 840 × 2 560 pixelů (poměr stran 3:2) a 98% pokrytím gamutu DCI-P3. Audiovizuální zážitek pak dotváří trojice reproduktorů, přičemž o ladění audia se postaral francouzský Devialet.

Huawei MateStation X

V kovovém těle Huawei MateStation X pracuje procesor AMD Ryzen 5 5600H doplněný o 16 GB RAM. SSD úložiště poskytuje kapacitu 1 TB. Portová výbava zahrnuje dvojici USB-C, dvojici USB-A a jeden 3,5mm jack na sluchátka. Možnost připojení k drátové počítačové síti chybí, spolehnout se tak budete muset buď na redukci, nebo na Wi-Fi 6.

Součástí balení bude bezdrátová myš a klávesnice, která je vybavená čtečkou otisků prstů. Cena je stanovena na 2 199 eur (asi 54 400 korun s DPH).

Huawei Sound Joy: bezdrátový repráček na dlouhou party

Mezi novinky od Huawei můžeme zařadit i chytrý Bluetooth reproduktor, o jehož kvalitní projev se rovněž postaral Devialet. Zvuk vychází hned ze čtyř samostatných reproduktorů, uvnitř se navíc nachází 8800mAh baterie, která má vydržet na jedno nabití až 26 hodin. Repráček navíc splňuje odolnostní krytí IP67, takže by měl vydržet i hodně divoké večírky.

Huawei Sound Joy

Huawei Sound Joy bude nabízen v zelené a černé barvě, jeho cena je stanovena na 149 eur (asi 3 700 korun s DPH).

Smart Device a Super Device: spolupráce mezi zařízeními

Kromě hardwarových novinek představil Huawei i službu Smart Device, která se bude starat o spolupráci mezi jednotlivými zařízeními bez ohledu na to, na jaké platformě běží. Díky Smart Office bude možné přímo na počítačích spouštět aplikace ze smartphonů (až tři současně), přičemž přímo z aplikací bude možné přetahovat obsah do Windows.

Huawei Smart Office

Funkce Super Device zase zabezpečí rychlé párování notebooků Huawei s dalšími periferiemi, například budíky, reproduktory apod.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku