Domů » Bleskovky » Musk varoval před srážkou asteroidu se Zemí. Podle NASA žádné nebezpečí nehrozí

Musk varoval před srážkou asteroidu se Zemí. Podle NASA žádné nebezpečí nehrozí

Zemi může jednoho dne zasáhnout „velký kámen“, na což není v současnosti vůbec připravena. Alespoň podle prohlášení Elona Muska v příspěvku na sociální síti Twitter. Americká vládní agentura NASA však šéfovi SpaceX a Tesly oponuje. Podle ní v následujících sto letech Zemi nehrozí žádný zásah asteroidem větším než 140 metrů.

Muskův tweet byl odpovědí na nedávnou zprávu, podle níž se NASA začala připravovat na průlet asteroidu Apophis, který by měl minout Zemi v roce 2029. Musk se nemýlí, když říká, že asteroid pojmenovaný po egyptském bohu chaosu nepřestavuje pro naši planetu takřka žádnou hrozbu. Od zemského povrchu jej bude dělit 31 000 kilometrů.

Asteroid Apophis 3
Asteroid Apophis

Podle NASA srážka nehrozí

K jakému „velkému kameni“ se tedy Musk ve svém příspěvku odvolával, zůstává záhadou. Na internetových stránkách NASA se totiž jasně píše, že žádný známý asteroid v následujících sto letech nepředstavuje výrazné riziko střetu se Zemí.

Apophis Asteroid and Earth at Closest Approach

To ve svém prohlášení potvrdila také Lindley Johnsonová z Úřadu pro koordinaci planetární obrany v NASA. „Přestože se žádný známý asteroid větší než 140 metrů v následujících sto letech se Zemí pravděpodobně nesrazí, NASA se zabývá několika různými metodami, jak se s případným střetem vypořádat.“ Vědci tak se domnívají, že by případnému nárazu asteroidu do Země dokázali předejít.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

  1. TimeSplitter

    Tak teda nevim, ale byt autorem, tak si ten Tweet zkusim precist jeste jednou a pripadne pouziju aspon ten Google prekladac, protoze i ten by to nejspis prelozil lepe. Clanek naprosto o nicem, zalozeny na spatne prelozenem a prekroucenem Tweetu a lzivem nadpisu, bravo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).