Cena:

Mučení Xiaomi Mi 6: jak si poradí s ostrými hroty, ohněm či pokusem o zlomení? (video)

V redakci pro vás aktuálně testujeme aktuální vlajkový model Xiaomi Mi 6, první dojmy jsme vám shrnuli v tomto článku. Telefon je na první pohled bytelný, což je ostatně důležitý předpoklad pro splnění deklarované odolnosti vůči postříkání vodou. Jak je na tom ale s odolností proti poškrábání a popálení či pevností v ohybu?

Xiaomi Mi6 Bend Test - Scratch Test - Durability Video

Odpovědi na tyto otázky přicházejí tradičně od YouTubera JerryRigEverithing, který již má vypracovanou metodiku, s níž mučí telefony všech značek. Xiaomi Mi 6 je zepředu i zezadu kryté ochranným sklem, které se jako většina konkurence poškrábe při kontaktu s materiálem o Mohsově tvrdosti 6 a vyšší. Lépe si vedou pouze telefony se safírovými skly, jako například nedávno testované HTC U Ultra.Nepřehlédněte

HTC U Ultra Sapphire Edition: odolnější proti poškrábání nebo marketingový trik?

Pozitivní je, že čočky fotoaparátů i čtečka otisků prstů jsou kryté tím samým sklem, a proti poškrábání jsou tedy chráněné. Zkouška ohněm dopadla pro telefon pozitivně, černá skvrna na IPS displeji po chvíli zmizela a vše se vrátilo do normálu. Působivá je i odolnost telefonu vůči ohnutí, v této disciplíně přitom předchůdce Xiaomi Mi 5 zcela propadl.

Xiaomi Mi5 Bend Test - Scratch test - Burn test - Durability test

Xiaomi Mi 6 si v testu vysloužilo palec nahoru, zda obstojí i v dalších parametrech, se dozvíte již brzy v naší chystané recenzi.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.