Domů » Bleskovky » HTC U Ultra Sapphire Edition: odolnější proti poškrábání nebo marketingový trik?

HTC U Ultra Sapphire Edition: odolnější proti poškrábání nebo marketingový trik?

Společnost HTC před nedávnem začala prodávat svůj smartphone U Ultra v limitované edici se safírovým sklem na čelní i zadní straně. Toto sklo má zajistit výrazně větší odolnost vůči poškrábání, což je disciplína, která je vlastní youtuberovi JerryRigEverything. Nejprve si ale připomeňme, jak v jeho testu obstála klasická verze HTC U Ultra.

Safírová verze HTC U Ultra míří do Evropy: vyplatí se připlácet za odolnost?

Safírová edice má tedy velkou šanci napravit HTC U Ultra pověst, autor původního videa se však rozhodl učinit svůj druhý test ještě zajímavěji a přizval si do souboje hodinky Tissot se safírovým sklíčkem, a také ochranné „hybridní safírové“ sklo pro Samsung Galaxy S8 s cenou 50 USD (asi 1 500 korun s DPH).

Battle of the Sapphires - HTC U Ultra - Is it REALLY Sapphire?

Toto sklo v testu zcela pohořelo a podvolilo se již při použití hrotu s tvrdostí 3 podle Mohse. Safírové sklo na hodinkách i na telefonu však ustálo vryp hrotů, které obvykle zanechají stopu v tvrzených sklech Gorilla Glass, první škrábance se objevily až u hrotu s tvrdostí 8. Safírové HTC U Ultra by tedy mělo ustát nošení v kapse bez jakéhokoliv obalu (pokud tedy v kapse nenosíte korund či diamant), pád na dlažbu už ale bude jiná písnička.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).