Domů » Bleskovky » HTC U Ultra Sapphire Edition: odolnější proti poškrábání nebo marketingový trik?

HTC U Ultra Sapphire Edition: odolnější proti poškrábání nebo marketingový trik?

Společnost HTC před nedávnem začala prodávat svůj smartphone U Ultra v limitované edici se safírovým sklem na čelní i zadní straně. Toto sklo má zajistit výrazně větší odolnost vůči poškrábání, což je disciplína, která je vlastní youtuberovi JerryRigEverything. Nejprve si ale připomeňme, jak v jeho testu obstála klasická verze HTC U Ultra.

Safírová verze HTC U Ultra míří do Evropy: vyplatí se připlácet za odolnost?


Safírová edice má tedy velkou šanci napravit HTC U Ultra pověst, autor původního videa se však rozhodl učinit svůj druhý test ještě zajímavěji a přizval si do souboje hodinky Tissot se safírovým sklíčkem, a také ochranné „hybridní safírové“ sklo pro Samsung Galaxy S8 s cenou 50 USD (asi 1 500 korun s DPH).

Toto sklo v testu zcela pohořelo a podvolilo se již při použití hrotu s tvrdostí 3 podle Mohse. Safírové sklo na hodinkách i na telefonu však ustálo vryp hrotů, které obvykle zanechají stopu v tvrzených sklech Gorilla Glass, první škrábance se objevily až u hrotu s tvrdostí 8. Safírové HTC U Ultra by tedy mělo ustát nošení v kapse bez jakéhokoliv obalu (pokud tedy v kapse nenosíte korund či diamant), pád na dlažbu už ale bude jiná písnička.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na