Domů » Bleskovky » Motorola One Zoom přijde se čtyřmi fotoaparáty a pětinásobným zoomem

Motorola One Zoom přijde se čtyřmi fotoaparáty a pětinásobným zoomem

Lenovo přiveze na veletrh IFA obrovskou spoustu smartphonů značky Motorola. Pokud se potvrdí predikce @evleaks, můžeme se těšit hned na 6 nových telefonů:

  • Motorola One
  • Motorola One Power
  • Motorola One Action
  • Motorola One Pro
  • Motorola One Macro
  • Motorola One Zoom

K nim si navíc ještě musíme připočíst Motorolu One Vision představenou v květnu. Server WinFuture.de se dostal k tiskovým materiálům Motoroly One Zoom, takže si můžeme s předstihem představit i ten.

Motorola One Zoom: čtečka otisků integrovaná do displeje

Jak již název napovídá, Motorola One Zoom bude především o fotoaparátu. Respektive o fotoaparátech, protože jich bude mít rovnou pět – jeden vpředu, čtyři vzadu. Oproti Motorole One Vision nebude mít telefon protáhlý displej 21:9 s otvorem pro selfie kamerku, ale tradičnější poměr stran 18:9 a klasičtějším výřezem. Má se jednat o AMOLED panel s Full HD+ rozlišením a integrovanou čtečkou otisků prstů.

motorola one zoom 1

Čtyři oči vzadu

Hlavní fotoaparát bude disponovat čtyřmi čočkami rozmístěnými do matice 2 × 2 v obrovském vystupujícím oválném fotomodulu. Hlavní senzor ponese rozlišení 48 megapixelů, ohnisková vzdálenost má být pokryta v rozsahu 13 – 81 mm (v ekvivalentu 35mm filmu). To znamená, že kromě hlavní kamerky telefon dostane širokoúhlý fotoaprát a také „zoomovací“ kamerku s 5násobným přiblížením, byť patrně pouze hybridním. Posledním členem do party má být hloubková kamera. Dva fotoaparáty mají být opticky stabilizované.

Více o výbavě Motoroly One Zoom nevíme, z tiskových snímků lze ještě vyčíst přítomnost 3,5mm sluchátkového jacku a portu USB-C. Telefon má být poměrně tlustý, což by mohlo naznačovat akumulátor s vysokou kapacitou.

motorola one zoom 4

Operačním systémem bude Android 9.0 Pie z programu Android One, takže se můžeme těšit na rychlý přísun aktualizací systému a bezpečnostních záplat. Očekáváná cena telefonu je 429 EUR (asi 11 tisíc korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).