Domů » Články » Motorola Moto G100: střední třída, která uspokojí i náročné hráče

Motorola Moto G100: střední třída, která uspokojí i náročné hráče

Už dávno jsou pryč doby, kdy jste museli sáhnout po vlajkovém modelu, abyste si zahráli ty nejnovější hry. Ve střední třídě je vysoký výkon a dobrá optimalizace již standardem a Motorola Moto G100 není žádnou výjimkou. Nedávno jsme Motorolu podrobili redakčnímu testu a nyní je čas podívat se na ni také z herního hlediska.

moto g100 03
Motorola Moto G100

O výkon se totiž stará procesor Qualcomm Snapdragon 870 5G, který je doplněn o grafiku Adreno 660, 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Pokud by vám místo na hry nestačilo, můžete sáhnout po rozšíření pomocí microSD karty. Dalším rozhodujícím parametrem pro herní telefon je displej. Na 6,7″ IPS displej s Full HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 90 Hz tohoto kusu je radost pohledět.

Hardwarové parametry Motorola Moto G100
Systém: Android 11
Rozměry: 168,4 x 74 x 9,7 mm, Hmotnost: 207 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 870 5G, octa-core, 1x 3,2 GHz Kryo 585, 3x 2,42 GHz Kryo 585, 4x1,80 GHz Kryo 585
RAM: 8 GB, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,7", Full HD+, 1080 x 2520 px
Hlavní fotoaparát: 64 Mpx, f/1.7, 1/2.0", 0.7µm, PDAF, laserový AF
Druhý fotoaparát: 16 Mpx, f/2.2, 117˚, 1.0µm, PDAF širokoúhlý
Třetí fotoaparát: 2 Mpx, f/2.4, portrétový , Přední kamera: 16 Mpx, f/2.2, HDR, Full HD video
Bluetooth: 5.1, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 5000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Bát se nemusíte ani na cestách, neboť díky dobré optimalizaci takřka čistého Androidu a baterii s kapacitou 5000 mAh vám šťáva jen tak nedojde. Za zmínku stojí také hrubý výkon – v benchmarku Geekbench si Moto G100 odnesla 955 bodů na jednom jádru a 2732 bodů na více jádrech a v AnTuTu „vyválčila“ hezkých 660 810 bodů. Jak ale Motorola Moto G100 využila výkon v praxi?

Call of Duty: Mobile

Jedna z nejpopulárnějších stříleček na mobily pochopitelně nesmí v testu chybět. Mobilní Call of Duty běží na Motorole Moto G100 jako z praku, nikde se nic neseká a telefon se ani výrazněji nezahřívá. Spolehnout se tak můžete na delší herní seance, ve kterých vyprášíte všem protivníkům kožichy.

moto g100 02
Motorola Moto G100

Call of Duty: Mobile se nikterak výrazněji neseká ani při nastavení nejvyšších detailů, což chválím. Optimalizace se projeví při výdrži na baterii, kdy jsem se mohl s klidným svědomím pustit do několikahodinového hraní i na delších cestách vlakem, aniž bych musel sahat po nabíječce či powerbance.

Asphalt 9: Legends

Legendární arkádové závody nejsou pro Motorolu Moto G100 žádnou výzvou. Hra funguje naprosto perfektně, nikde se nic neseká ani nezamrzá a v hektickém závodním tempu opravdu oceníte 90Hz displej, díky kterému jsou všechny závody krásně plynulé.

moto g100 05
Motorola Moto G100

Delšího hraní Asphalt 9: Legends se nemusíte bát, hra nemá nepříznivý vliv na baterii a zahřívání se takřka nedočkáte. Pokud chcete Motorolu naplno zapřáhnout, budete muset sáhnout po jiném titulu.

Real Racing 3

Real Racing 3 nepatří mezi nejnovější tituly, na smartphonech se vyskytuje už od února 2013, nicméně se stále jedná o jednu z nejlépe vypadajících závodních her pro mobilní telefony. Jestli to se závoděním na smartphonu myslíte alespoň trochu vážně, můžete po tomto titulu s klidem sáhnout.

moto g100 06
Motorola Moto G100

Motorola Moto G100 si se starší závodní hrou poradí jako nic. Výkon je naprosto dostačující a k zahřívání nedochází. I když jsem čekal o něco horší optimalizaci, která by zapříčinila rychlejší vybíjení telefonu, mé obavy se nepotvrdily. Ani po delším hraní neklesala baterie tak rychle, abych musel hledat nabíječku či hru přerušit.

Fortnite

Nejpopulárnější hrou na mobily je bezesporu Fortnite. Motorola Moto G100 se nezalekne ani takto náročného titulu, který z ní „vyždímá“ i poslední zbytky výkonu. To ovšem neznamená, že by se Moto G100 nějak zadýchala – delší hraní zvládá s přehledem, který jsem od telefonu neočekával.

Motorola Moto G100 se při hraní mírně zahřívala, to se ovšem u tak náročné hry, jako je Fortnite, dalo očekávat. Nejedná se nicméně o nic nepříjemného. Na cesty bych si s sebou vzal powerbanku či se nevzdaloval od zásuvky, neboť Fortnite umí baterii pořádně potrápit. Nemusíte se ale bát dát si jednu dvě hry na delší cestě vlakem či autobusem.

moto g100 07
Motorola Moto G100

Motorola Moto G100 je dobrý smartphone pro hraní starších her i moderních pecek. Vysoký výkon a dobrá optimalizace se pozitivně podepisují na výdrži baterie, která snese i každodenní hraní. Ocenit musím také to, že telefon se při hraní takřka nezahřívá, díky čemuž se nemusíte uskromňovat a ordinovat si povinné přestávky. Jeho doporučená cena se v době psaní článku pohybovala na přijatelných 9 999 Kč včetně DPH.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).