TOPlist

Motorola FlipOut oficiálně představena: Netradiční konstrukce a Android 2.1

Na letošním Mobile World Congressu v Barceloně rozhodně nešlo přehlédnout stánek společnosti Motorola, na kterém byla k vidění celá řada komunikátorů s Androidem, nicméně včera představený model FlipOut mezi nimi chyběl. Motorole se tenhle kousek vůbec povedlo docela dobře utajit, protože až na několik nekvalitních fotografií o něm příliš mnoho informací před samotnou premiérou neuniklo.

Po hardwarové stránce nejde o vůbec špatně vybavený telefon, dobrý dojem kazí snad jen displej s úhlopříčkou 2,8 palce a QVGA rozlišením (320×240 px). Motorola nikde neuvádí, jaký procesor se nachází uvnitř, ale podle některých zahraničních serverů bychom se měli dočkat “rychlíka” pracujícího na 700 MHz. FlipOut bude lákat na 512 MB vnitřní paměti ROM a 256 MB RAM. Dostatečná velikost operační paměti v kombinaci se svižným procesorem by měly zajistit rychlé reakce operačního systému i graficky zajímavého prostředí MotoBlur 1.5. Přímo v balení by se měla dodávat 2 GB microSD karta, ale telefon si bez potíží poradí s paměťovými kartami až do kapacity 32 GB, takže o místo pro vaše data rozhodně nebude nouze.

- - -
Nenápadný telefon s Androidem bude dostupný v mnoha barevných variantách

FlipOut nabízí čtvercový půdorys a rozměry 67 x 67 x 17 mm. Hmotnost včetně baterie je příjemných 120 gramů a celkově se jedná o docela malé zařízení. 17 mm tloušťky by někoho mohlo odradit, ale nesmíme zapomínat, že FlipOut disponuje QWERTY klávesnicí rozdělenou do celkem 5 řad. Svůj vlastní prostor zde dokonce mají i numerická tlačítka a nezapomnělo se ani na čtyřsměrový ovladač, který se nachází v levém dolním rohu. Klávesnice se nevysouvá, dostanete se k ní rychlým „vytočením” spodního dílu do strany. Celkem je k dispozici poctivých 45 tlačítek. Nad displejem potom nechybí trojice systémových kláves Androidu.

- -
Konstrukce je řešena opravdu netradičním způsobem

Na zadní straně najdeme fotoaparát s rozlišením 3,1 MPx vybavený fixním focusem. Nenechte se zmást z obrázku, vedle něj se nenachází přisvětlovací dioda, ale malé “zrcátko” pro pořizování autoportrétů. V telefonu dále najdeme čip GPS, digitální kompas, Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth 2.1, FM rádio a standardní 3,5 mm výstup na sluchátka. Za zmínku stojí také podpora Flashe v internetovém prohlížeči a napojení na sociální sítě Facebook, Twitter či MySpace.

- - -

Uvedení na světový trh je naplánováno ještě na tento měsíc, těšit se navíc můžeme na několik barevných variant (černá, modrá, zelená, červená, vínová a oranžová). Oficiální cena zatím stanovena nebyla, ale zákulisní informace hovoří o tom, že by se měla pohybovat okolo 350 – 400 USD (to je v přepočtu zhruba 8000 Kč). Zatím také nevíme, zda se s tímhle zajímavým kouskem setkáme na našem trhu, nezbývá tedy než doufat, že na nás Motorola nezapomene.

Zdroj: Motorola.com

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku