Moto X4 na videu z prezentace: duální fotoaparát, voděodolnost a slušná výbava

Společnost Lenovo v letošním roce představí nástupce svých loňských vlajkových smartphonů Moto Z, a přihodí také nástupce vyšší střední třídy Moto X, který má být podle informací @evleaks pojmenován jako Moto X4.

Tento telefon už jsme měli možnost spatřit na tiskových renderech i na reálných fotografiích, nyní se můžeme podívat na video prezentace, z něhož se dozvídáme několik dalších zajímavých informací o výbavě telefonu.

Lenovo o chystané novince bude hovořit jako o vlajkové lodi za přátelskou cenu. Telefon bude mít prémiový vzhled tvořený kovem a 3D sklem, přičemž bytelnost a těsnost všech spojů bude certifikována krytím IP68. Ze snímku je dále patrný rozměrný kruhový fotomodul na zádech, ukrývající duální fotoaparát a duální LED. Snímek dále potvrzuje vestavěnou umělou inteligenci (patrně založenou na technologii Amazon Alexa), kterou bude možné aktivovat hlasem i při zamčeném zařízení.

Přátelskou cenu oproti standardním vlajkovým lodím zajistí několik aspektů – absence pinů pro připojení přídavných modulů, a slabší hardwarová výbava postavená na novém čipsetu Qualcomm Snapdragon 660.Nepřehlédněte

Qualcomm Snapdragon 660 a 630: moderní technologie do střední třídy

Telefon by měl mít 5,2″ Full HD displej, 4 GB RAM, 64GB vnitřní úložiště a akumulátor s kapacitou 3 800 mAh a podporou rychlého nabíjení Quick Charge 4.0. Datum premiéry telefonu zatím neznáme, očekáváme ji však v nejbližších týdnech.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku