Domů » Bleskovky » Moto X 2017 znovu na scéně. Prohlédněte si první živé fotografie

Moto X 2017 znovu na scéně. Prohlédněte si první živé fotografie

Na konci loňského roku se na internetu objevily vůbec první rendery a nástřel hardwarových parametrů chystané Moto X v edici pro rok 2017. Od té doby bylo poměrně dlouho ticho po pěšině, nicméně nyní světlo světa spatřily tři fotografie reálného zařízení.

Kromě snímků, které pocházejí od zdroje z Číny, známe také přesnější hardwarové parametry, které dávají tušit, že půjde o smartphone střední třídy, na který se hodí označení „nástupce Moto Z Play“. Displej by měl mít rozlišení 5,2 palce, otazník ale zatím zůstává u rozlišení; v redakci tipujeme, že by mohlo být Full HD.

Výkon dodá osmijádrový čip Snapdragon 625, který doplní 3 GB operační paměti RAM a 32GB interní úložiště. Tomu bude dělat společnost slot na microSD kartu. Samozřejmostí bude operační systém Android 7.0 Nougat. Chybět nebude ani čtečka otisků prstů, která má být integrována do středového tlačítka pod displejem.

Rozlišení hlavního fotoaparátu zatím neznáme, avšak snímek prozrazuje, že by měl být duální. Lenovo tak zřejmě chce přinést hrátky s hloubkou ostrosti i do segmentu střední třídy. Naopak co na těle telefonu chybí, jsou speciální piny pro připojení k MotoMods. S těmi tedy letošní Moto X kompatibilní nebude.

Starší video vizualizace Moto z prosince 2016. Tehdy ještě telefon měl klasický fotoaparát.

Exclusive: Moto X (2017) 360-degree render

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

15 komentářů

 1. Co se designu tyce, tak Lenovo Motorolu uplne do*ebalo…

  • Ano je to strašnej hnus.

   • Co je na vzhledu hnus? :) Normální,rozumně velký dotykáč…Pokuď bude rozumná cena je spolu s Moto G Motorola na dobré cestě zpět k podílu na trhu.

   • Tom (neregistrovaný: Tak mladej, hleď, kde např. Motorola byla a kde je nyní Moto….
    [odkaz]

    Ano, Lenovo design doje*****, k tomu není co říci.

   • „Ano, Lenovo design doje*****, k tomu není co říci.“

    …rika hrdej majitel lenova:D

   • q (neregistrovaný): Tjn, ale Vibe Z2 Pro je z doby, kdy Lenovo dělal zajímavý design (např. ten vrstvený), ale bohužel velmi krátce. Navíc se mi zdá, že zrovna Vibe Z jsou jedny z nejhezčích telefonů na trhu.

  • Ale, vždyť vypadá pěkně. Ten fotoaparát v kruhu je supr a alespoň ten telefon vypadá originálně. Ne jako všechny ty ostatní tuctovky..

   • Originalne? Lol to je tuctovka jak prase, koukni se na jakykoliv dnesni mid-high end cinsky telefon a vidis tam vicemene dost podobny design (vyjma te cocky)

 2. Re: Uni
  Co odkazuješ jsou Motoroly řady Droid prodávané hlavně v USA převážně pod Verizon.Lenovo se asi v této řadě pokračovat nebude,což je škoda.
  Nicméně,nové Moto M,Z,X,G jsou zajimavé telefony a je pozitivní že alespoň opět Motorola (nikoliv Moto) dostává rozum a nové modely jsou menší…
  Ono na Motorola má hlavně prvotřídní komunitu,LineageOS běží i na X 2013 :)

  • Odkazuji designovou řeč před vrtáním se v Motorole:) Dělali i tuctovější design (Defy). Ale Droid a Razr řada měla svůj design, což pod Lenovem rozhodně neplatí.

   • Řada Droid bezesporu měla styl,ale první Xko a první Gčko ještě pod Googlem ukázalo jak budou vypadat budoucí Motoroly.A mimochodem,vždyť všechny dotykáče vypadají +- stejně…Takové Jablko by mohlo vyprávět :)

   • To jsem nepochopil. Apple co 2-3 generace mění design. Častěji než např. Sony nebo HTC. Vypíchnutí zrovna Apple nedává smysl. Nebo jsi to myslel nějak jinak?

 3. Kdy prosím Apple změnil desing? Myslím u telefonů? Zvětšil,to ano…Ale změnil? :) Stejnou nudu má Apple několik generací:) Vedle iPhonu i poslední G/X Motorola vypadá zcela jinak než první generace.No o inovacích nemá smysl ani mluvit.Pod inovacemi si představuji moduly pro Moto Z či nerozbitné sklo.Nikoliv to že Apple konečně dodá to co má konkurence dávno :)

  • Mezi 3GS a 4kou, mezi 4s a 5kou, mezi 5s a 6kou. Kdy jsi byl posledních deset let?

   Ad ta konkrunce, to je myšleno Lenovo či Motorola? Já jen, že je v tom dost chaos, kdo že je vlastně tou konkurencí pro Apple a s kým je tedy srovnáván daný výrobce. Ono totiž výrobců telefonů je tisíc….

   • Uff nadavat applu do designu, to uz je slusny.. Jak rika uni, design iPhonu se meni ob generaci a Apple v designu ma porad navrch..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).