Cena:

Moto X 2017 znovu na scéně. Prohlédněte si první živé fotografie

Na konci loňského roku se na internetu objevily vůbec první rendery a nástřel hardwarových parametrů chystané Moto X v edici pro rok 2017. Od té doby bylo poměrně dlouho ticho po pěšině, nicméně nyní světlo světa spatřily tři fotografie reálného zařízení.

Kromě snímků, které pocházejí od zdroje z Číny, známe také přesnější hardwarové parametry, které dávají tušit, že půjde o smartphone střední třídy, na který se hodí označení „nástupce Moto Z Play“. Displej by měl mít rozlišení 5,2 palce, otazník ale zatím zůstává u rozlišení; v redakci tipujeme, že by mohlo být Full HD.

Výkon dodá osmijádrový čip Snapdragon 625, který doplní 3 GB operační paměti RAM a 32GB interní úložiště. Tomu bude dělat společnost slot na microSD kartu. Samozřejmostí bude operační systém Android 7.0 Nougat. Chybět nebude ani čtečka otisků prstů, která má být integrována do středového tlačítka pod displejem.

Rozlišení hlavního fotoaparátu zatím neznáme, avšak snímek prozrazuje, že by měl být duální. Lenovo tak zřejmě chce přinést hrátky s hloubkou ostrosti i do segmentu střední třídy. Naopak co na těle telefonu chybí, jsou speciální piny pro připojení k MotoMods. S těmi tedy letošní Moto X kompatibilní nebude.

Starší video vizualizace Moto z prosince 2016. Tehdy ještě telefon měl klasický fotoaparát.

Exclusive: Moto X (2017) 360-degree render
Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.