Domů » Bleskovky » Mobilní platby zažívají rozmach: ČSOB podporuje Apple Pay, AirBank se učí platit hodinkami

Mobilní platby zažívají rozmach: ČSOB podporuje Apple Pay, AirBank se učí platit hodinkami

Včerejší den se nesl ve znamení rozšiřování mobilních plateb u českých bank. U vybraných bankovních subjektů můžete klasickou platební kartu doplnit smartphonem nebo chytrými hodinkami.

ČSOB konečně podporuje Apple Pay

Když na začátku letošního roku vstoupila služba Apple Pay do České republiky, dostalo se jí podpory u většiny velkých bankovních domů s výjimkou ČSOB; ta si na zavedení nechala velkorysé časové okno. Nyní jsme se konečně po sedmí měsících dočkali, i když úplně bez háčků to není – u ČSOB lze skrze Apple Pay platit pouze kartami MasterCard, Visa zatím kvůli technickým problémům podporována není.

AirBank využívá placení hodinkami

Mobilní placení je u AirBank oblíbenou disciplínou, používá jej 173 tisíc uživatelů. Ti měli dosud pouze dvě možnosti – majitelé jablečných zařízení mohli platit skrze Apple Pay, majitelé telefonů s Androidem se museli spolehnout na vlastní aplikaci Mi Air. Od včerejšího dne však konečně přišla podpora Google Pay, a kromě toho také hodinkové systémy Garmin Pay a Fitbit Pay. Aplikace Mi Air zatím zůstane funkční, dá se však očekávat, že bude postupně opouštěna ve prospěch Google Pay.

Proč vám nabízet jen jeden nový způsob bezkontaktního placení, když můžeme nabídnout rovnou tři? 🙂 Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay jsou tady.

Zveřejnil(a) Air Bank dne Úterý 5. listopadu 2019

UniCredit Bank podporuje Google Pay

Mobilní platby skrze Google Pay zavádí i UniCredit Bank, v jejím případě lze do platebního systému přidat pouze debetní karty MasterCard.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zipiik
Uživatel
zipiik
Offline

ČSOB/ERA včera spustila nejen Apple Pay, ale i Google Pay a Garmin Pay, zatím jen pro Mastercard.

Jirka
Anonym
Jirka
Offline

A co samsung pay ?? :(

Honza
Anonym
Honza
Offline

Take funkcni.

zipiik
Anonym
zipiik
Offline

Mi Pay a Ali Pay začátkem příštího roku pro karty VYSA a Masterkard.

aod
Anonym
aod
Offline

A co VISA karty, ty nic?