Domů » Bleskovky » Mobilní hry mu zničily život. Namířil to autem přímo do budovy herní společnosti Nexon

Mobilní hry mu zničily život. Namířil to autem přímo do budovy herní společnosti Nexon

Závislost na videohrách je téma, které je mnohým hráčům jen k smíchu. Jenomže ona je to tvrdá realita, která může postihnout každého „slabšího“ člověka. Své o tom ví třiatřicetiletý muž z Číny, který v neděli ráno místního času naboural vozidlem do budovy herní společnosti Nexon. Neštěstí se obešlo bez vážnějších zranění.

Podle informací z webu The Korea Herald má už policie v rukou zatykač. V době incidentu muži naměřili v krvi alkohol a při důkladné kontrole policisté zjistili, že řidič neměl ani platný řidičský průkaz. Auto, které řídil, patřilo jeho staršímu bratrovi, u kterého byl v Jižní Koreji na třítýdenní návštěvě.

Muž do budovy naboural schválně a svůj omyl sám přiznal – vozidlem projel přímo přes velkou prosklenou halu. Podle výpovědi jednal muž impulzivně a v čase nehody přikládal společnosti Nexon vinu za to, že je závislý na jejich hrách.

Právě Jižní Korea je zemí, kde je závislost na videohrách na denním pořádku – historie pamatuje několik hráčů, kteří umřeli v důsledku vyčerpání díky nepřetržitému hraní her. Ani rodiče hrající nonstop v místních internetových kavárnách, kteří touto činností zanedbávají své ratolesti, nejsou žádnou výjimkou. Většina těchto lidí má problém si přiznat, že jsou na hrách závislí. Naopak druzí se se svým osobním problémem snaží žít až do doby, než je závislost sama pohltí a vše vygraduje do extrémních případů, jako byl právě tento.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments