Domů » Bleskovky » Do mobilního bankovnictví od Komerční banky se nově přihlásíte skrze Touch ID

Do mobilního bankovnictví od Komerční banky se nově přihlásíte skrze Touch ID

Komerční banka aktualizovala svou aplikaci Mobilní banka 2 (verze 4.8.3) pro operační systém iOS, do které se nově uživatele vybraných jablečných zařízení mohou přihlásit pouze skrze Touch ID (otisk prstu). Funkce je konkrétně dostupná pro modely iPhone 5s, iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Pro autorizaci transakcí však bude nutné nadále zadávat heslo.

„Využití biometrických dat, jako je například otisk prstu, je přirozeným trendem, který bude stále více ovlivňovat moderní bankovní služby. Komerční banka v tomto směru učinila první krok. Přihlášení do Mobilní banky je nyní při zachování maximální míry zabezpečení jednoduché a příjemné. Naši klienti ocení, že si nyní nemusí pamatovat přihlašovací údaje,“ uvedl Mojmír Prokop, manažer Distribučních kanálů a Customer Intelligence v KB.

Odkaz na App Store

Mobilní bankovnictví od KB kromě odeslání platebního příkazu umožňuje například sjednání žádosti o úvěr a vyřízení cestovního pojištění. Dále umí načítání a generování QR kódů, poskytuje informace o kurzech měn, o podílových fondech a také najde v okolí bankomaty a pobočky Komerční banky i místa, kde lze uplatnit slevy z programů nabízených pro majitele Lady karty a A karty.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. Na iPhone 6 plně funkční. Maximální spokojenost!

 2. JaroB (neregistrovaný)

  len dávajte biometrické údaje pochybným firmám v júeséj…Apple,Google, MS …a potom sa budete diviť za nejakých 10-15 rokov keď vás obvinia z niečoho na základe odtlačku prsta, čo ste neurobili…NIKTO ale NIKTO vás s toho nevyseká …ale dávajte dobrovoľne ďalej :D :D :D

  • mrazik (neregistrovaný)

   otisk je sifrovany a stale uschovany v iphonu…

   taky se bojim,ze me nekdo obvini kradeze jablka v obchode,proto zasadne nakupuju v gumovych rukavicich… :D

  • mrazik (neregistrovaný): Apple neužívá biometrický otisk prstu, ale snímá povrch, z kterého si uloží náhodný sled bodů. Pokud daný povrch opět přiložíš, iVěc zkontroluje, zda sled bodů sedí (v rozsahu 360 stupňů) a ano/ne autorizace.

   Z těchto bodů, které jsou uloženy v samostatném čipu bez dostupnosti API nelze nic sestavit a jedná se o bezcenná data, min. vně iVěc, kde máš tento sled uložený.

   A je jen na tobě, který povrch (3D) užiješ. Ano, většina lidí na to používá prst, který mají u sebe. Ale požij i něco jiného pokud chceš.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).