Domů » Bleskovky » MIUI 11 brzy nabídne sympatickou novinkou týkající se nastavení displeje

MIUI 11 brzy nabídne sympatickou novinkou týkající se nastavení displeje

Letos přišla společnost Xiaomi s novou verzí své nadstavby operačního systému Android. Jedná se o verzi MIUI 11 a přináší mnohá vylepšení, která pocítíte zejména v grafice prostředí. Z vychytávek konečně přišel také AlwaysOn displej a celkově nový vzhled prostředí. S nejnovější verzí však přichází i funkce, kterou ocení především ti, kdo si chtějí nastavit barevné schéma svého displeje podle sebe.

Takovou funkci, alespoň podle mých informací, nenabízí žádný výrobce. Nastavit různá barevná schémata nebo teplotu barev umí více společnosti, nejblíže řešení od Xiaomi je zřejmě OnePlus, který má nastavení velmi rozšířené. Ne však tak moc jak MIUI a za tohle jednoznačně palec nahoru. Sice takovou funkci bude využívat jen pár procent uživatelů, ale je příjemné, že to Xiaomi alespoň nabízí.

Xiaomi colors settings 1
Xiaomi Mi Note 10 má stále starší možnosti nastavení. Aktualizace však již může být na cestě.

Na výběr je vícero možností, mezi které spadají režimy: vylepšený, původní, P3, sRGB. Ty pak dále můžete nastavovat podle svých chutí pomocí šoupátek. Ty mohou ovládat barvy podle RGB, odstín, saturaci a další možnosti personalizace. Zatím není jisté, na které konkrétní modely přijde update s nastavením barev. Na redakčním Xiaomi Mi Note 10 je verze MIUI 11.0.11 a zatím máme nastavení barev dle starší metody, která je vidět výše na obrázku.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Diskuze k článku

  1. Na to se těším.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).