Domů » Bleskovky » MIUI 10 & Xiaomi: víme, kdy se dočkají první modely

MIUI 10 & Xiaomi: víme, kdy se dočkají první modely

Společnost Xiaomi minulý týden představila smartphone Mi 8 a společně s ním i nové prostředí MIUI 10 se spoustou novinek. Toto prostředí nebude dostupné pouze na nové vlajkové lodi, ale i na spoustě dalších smartphonů čínské značky. V minulém týdnu Xiaomi ohlásilo chystanou globální dostupnost pro následující modely:

První telefony z tohoto seznamu se mohou na nový software těšit již v polovině tohoto měsíce, update bude probíhat ve vlnách. Mezi největší novinky v systému bude patřit přepracovaný multitasking, portrétní režim s umělou inteligencí, nové zvuky, automobilový režim a v neposlední řadě zrychlení celého systému.

Xiaomi MIUI 10: co je v prostředí nového a jaké telefony jej dostanou?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Marek Studnička

  Super!!!Podpora jako u Sony!!!!Kdo se s tímto může pochlubit?

 2. Portrétní režim s umělou inteligencí? tohle se týká kolika modelů.

 3. nedoporucuju to davat do telefonu, uz to tolik nezpomaluje telefon, ale napr pri posouvani v hlasitostech se musite strefovat v MIUI presne do kurzoru na posuvniku, v jinych os napr v iphone 2G to fungovalo mnohem lip, byt jako desiign menu je MIUI celkem hezky, kam se hrabe Asus, LG a Oneplus, menu i ikony hnusne

  • A proč přesně tedy nedoporučujete „dávat to do telefonu“?

  • Čo prosím ? OnePlus ? S asusom a LG súhlasím… Aj MIUI je hnusné farebné… OxygenOS je jeden z najlepších a najkrajších launcherov :-)

 4. Článek je nesmysl, v půlce června přijde beta verze. Finální MIUI 10 pro veřejnost přijde až někdy v srpnu.

  A update na Android 8 nedostane s touto aktualizací žádný telefon, protože na 8 běží vsechny už od poslední aktualizace někdy z února, kdy přišlo MIUI 9.5.8

  • Já mám 9.5.10 jedu na 7.0 takže nevím kde je ten problém…(redmi note 4 Qualcomm)

 5. Na tom by jsme se zřejmě neshodli. Nové telefony jistě, tam máte pravdu. Nicméně starší modely celkem jistě na verzi 8 neběží. Sám z jednoho takového píšu.

 6. Jsem zvědavý až to nainstaluju do svého MiMix. No a jestli mám mám android 7 nebo 8 je mi u zádele. Nejsem šáhlo co musí mít stále nový a nový android.

 7. The new [odkaz] is aimed at improved performance, making proper use of the bigger full screen display and software based AI portrait mode.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).