Domů » Bleskovky » Microsoft uvolnil aplikace Outlook Web App pro iPhone a iPad

Microsoft uvolnil aplikace Outlook Web App pro iPhone a iPad

Microsoft včera oznámil uvolnění nových aplikací pro iPhone a iPad, které mají umožnit korporátním zákazníkům jednoduchý přístup k dosud ryze webové službě Outlook Web App (OWA, dříve Outlook Web Access). S jejich pomocí tak mohou předplatitelé služby Office 365 a jejich zaměstnanci přistupovat nejen k firemní poště, ale i ke svému pracovnímu kalendáři a kontaktům.

 

Oproti webovému rozhraní aplikace nabízejí několik vylepšení, která by měla jejich používání ještě více zpříjemnit. Jedná se především o push notifikace o příchozím e-mailu, upozornění na nadcházející schůzky nebo synchronizaci kontaktů se systémovým adresářem. Anglicky mluvící uživatelé mohou využít hlasové ovládání a pracovníky firemních IT oddělení zase jistě potěší možnost vzdáleného vymazání údajů, například při ztrátě zařízení.

   

Aplikace jako takové jsou dostupné v App Storu (iPhone 4 a novější, iPad 2 a novější) zcela zdarma, a to i v češtině a slovenštině. K jejich využití jsou ale nutné přihlašovací údaje z firemního předplatného Office 365. Microsoft tak po již dříve uvolněném kancelářském balíku Office vydal pro platformu iOS další důležitý nástroj pro firemní klientelu.

  

Dostupnost pro Android zatím oznámena nebyla, majitelé zařízení s Windows Phone mohou tuto funkci již využívat díky jejímu zabudování přímo v systému.

Miroslav Havlíček

7 komentářů

 1. Na Android se Microsoftu nechce, ale bude muset :-D

  • MS nic nemusí. Ale protože Office 365 mu silně vydělává a MS chce, aby byly výdělky ještě lepší, tak se rozšiřuje i jinam.

   Koneckonců všimni si toho Metro vzhledu – taky tak trochu cpou do jiných platforem svůj design. A až se budeš rozhodovat nad novým zařízením… :-)

  • MS musi jinak zustane mimo hru. Boj o BOYD prohral a tak mu nezbyva nic jineho nez se prizpusobit. Poskytovanim OWP pro iOS a Android dal prohlubuje nezajem o vlastni okrajovou platformu WP. MS to interne uz vzdal a akorat to neroztrubuji jako Elop z Nokie.

  • Aaron: ty nikdy nezklameš :-D :-D

  • Aaron: abys pak ale mohl vubec ono Office na iOS, nebo Androidu pouzivat, musis si predplacet Office 365, jinak ti fungovat nebude… ;-)

  • Mě se líbí, jak Aaron dokáže poutavě psát o něčem o čem vůbec neví. Jak krásně jsou sepsat blbosti a lži. To je opravdu fascinující :D

 2. V popisku aplikace je psany iPad 3 a vyse a iPhone 4S a vyse. Na iP4 aplikace stahnout nejde.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).