Domů » Bleskovky » Hrajeme si s umělou inteligencí Microsoftu: Bot pro Skype udělá z Ballmera Supermana

Hrajeme si s umělou inteligencí Microsoftu: Bot pro Skype udělá z Ballmera Supermana

Úvodní přednáška Microsoftu v rámci vývojářské konference Build byla z velké části věnována umělé inteligenci; ta má v budoucnu vstoupit do našich životů a do naší internetové konverzace. Microsoft naštěstí nezůstal pouze u slov a představil první projekty, které umělou inteligenci využívají. Jedním z nich je analyzér obrázků, který je schopný popsat, co se na nich nachází. Vyzkoušet si jej můžete na těchto stránkách.

cat

Zajímavé je také využití tzv. botů v aplikaci Skype pro Windows, Android a iOS. Tyto „pomocníky“ si bude moci naprogramovat díky inteligentním službám a API od Microsoftu prakticky kdokoliv a nabídnout jim rozličné využití.

murphy

Jedním z prvních je například bot Murphy, který umí poměrně působivé hrátky s obrázky a obličeji. Do Skype (je zapotřebí poslední verze) si jej můžete přidat z této stránky a poté s ním můžete konverzovat jako s běžným kontaktem, pochopitelně pouze ve věcech týkajících se jeho specializace. Lze mu například pokládat otázky typu „Co kdyby měl Satya Nadella dlouhou bradku?“, popřípadě „Co kdyby byl Steve Ballmer Superman?“

ballmer superman

 

Murphy na nic nečeká a díky provázanosti služeb Bing Image Search, Microsoft Bot Framework, Azure Stream Analytics, Azure Data Lake a PowerBI okamžitě zašle fotomontáž s odpovědí, případně si vyžádá další potřebné údaje.

prezident

Na Skype pro Windows tato technologie funguje velice dobře a my se můžeme jen těšit na další virtuální kontakty.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments