Domů » Bleskovky » Microsoft se připravuje na ohebnou éru. Má patent na kloub vyplněný kapalinou

Microsoft se připravuje na ohebnou éru. Má patent na kloub vyplněný kapalinou

Vyrobit zařízení s ohebným displejem vyžaduje především precizní inženýrský návrh kloubu, ve kterém bude ohyb realizován. Takový kloub musí zajistit dostatečnou tuhost, odolnost vůči vniknutí vnějších vlivů, a také šetrnost k samotnému ohebnému displeji. Potíž je v tom, že v takovém kloubu je zapotřebí vnější část natahovat a vnitřní smršťovat, což Microsoft ve svém patentu řeší jednoduše – deformovatelným členem s kapsami vyplněnými kapalinou.

Hinge


Účelem tohoto řešení je pružně udržovat minimální poloměr ohybu a snižovat napětí v ohebném displeji. Zároveň by mělo jít vnější část kloubu pokrýt flexibilním krytem, který by celé řešení chránil před vniknutím nežádoucích prvků dovnitř kloubu.

Hinge 2

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Microsoft s tímto patentem necílí na žádné konkrétní zařízení, technologie by měla být aplikovatelná na různé typy produktů, redmondští v patentu uvádějí notebooky, smartphony, tablety a jiné typy stávajících nebo dosud vyvíjených zařízení včetně nositelné elektroniky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentáře

  1. Pavel1TU (neregistrovaný)

    MS je jako česká pošta.
    To co je jeho hlavní náplní stojí za prd, vedlejší projekty vždy s velkým halasem spustí a za pár let pohřbí.
    Včetně koupených již funkčních věcí ,,,,

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *