Domů » Bleskovky » Microsoft se připravuje na ohebnou éru. Má patent na kloub vyplněný kapalinou

Microsoft se připravuje na ohebnou éru. Má patent na kloub vyplněný kapalinou

Vyrobit zařízení s ohebným displejem vyžaduje především precizní inženýrský návrh kloubu, ve kterém bude ohyb realizován. Takový kloub musí zajistit dostatečnou tuhost, odolnost vůči vniknutí vnějších vlivů, a také šetrnost k samotnému ohebnému displeji. Potíž je v tom, že v takovém kloubu je zapotřebí vnější část natahovat a vnitřní smršťovat, což Microsoft ve svém patentu řeší jednoduše – deformovatelným členem s kapsami vyplněnými kapalinou.

Hinge

Účelem tohoto řešení je pružně udržovat minimální poloměr ohybu a snižovat napětí v ohebném displeji. Zároveň by mělo jít vnější část kloubu pokrýt flexibilním krytem, který by celé řešení chránil před vniknutím nežádoucích prvků dovnitř kloubu.

Hinge 2

Microsoft s tímto patentem necílí na žádné konkrétní zařízení, technologie by měla být aplikovatelná na různé typy produktů, redmondští v patentu uvádějí notebooky, smartphony, tablety a jiné typy stávajících nebo dosud vyvíjených zařízení včetně nositelné elektroniky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pavel1TU
Anonym
Pavel1TU
Offline

MS je jako česká pošta.
To co je jeho hlavní náplní stojí za prd, vedlejší projekty vždy s velkým halasem spustí a za pár let pohřbí.
Včetně koupených již funkčních věcí ,,,,

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

Řekl bych Vám vtip o České poště, ale asi by Vám nedošel.

M
Anonym
M
Offline

Co je jeho hlavnou naplnou?

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack
Offline

To byly určitě myšleny Windows :-D ač … že jo.